Manisa Alaşehir’de 98.Kurtuluş Yıl Dönümü Anıldı

Alaşehirin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı Alaşehir Asri mezarlığında yapılan tören ve okunan Kuran-ı Kerim ve dualarla anıldı.

Manisa Alaşehir’de  98.Kurtuluş  Yıl Dönümü  Anıldı

 

Alaşehir’in Kurtuluşlunun 98.yıl dönümünde hazır bulunan Alaşehir ilçe Kaymakamı Abdullah Uçgun ,Alaşehir CHP’li  Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu,Alaşehir Ulaştırma Tabur Komutanı, Alaşehir Cumhuriyet Baş Savcısı,İlçe Emniyet Müdürü,ilçe jandarma komutanlığı, siyasi parti  temsilcileri, Gaziler, Şehit ve Gazi yakınları anma törenine katıldı.

Anıt defterini imzalayan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu  “ülkemizi bağımsızlığa kavuşturan neredeyse Dünyanın tüm büyük devletlerine karşı büyük bir zafere ulaştıran Kurtuluş savaşımızda Alaşehir’in yerini ve önemini öğrenmek ve iyi anlamak için zaman ayırmalarını istiyorum. Çünkü Alaşehir Yunan zulmüne karşı dik durmayı başarmış,göğsünden nice kahramanlar çıkarmış,milli mücadelenin örgütlenmesinde ve Alaşehir kongresinde ev sahipliği yapmıştır” dedi.

Törene katılan katılımcılar  ve Protokol   üyeleri   şehitlik ziyareti yaparak  dua ettiler.  COVİD-19  salgını nedeniyle  sosyal mesafeye uyum sağlandı ve  sınırlı sayıda törene davetli kabul edildi.

HABER:MUSTAFA YAĞIZ  ALAŞEHİR /MANİSA

 

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir