Manisa Engelliler Derneği bir aileyi daha sevindirdi

Manisa'nın Akhisar ilçesi Sarıcalı Mahallesinde ikamet eden engelli bir aileye, Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız'dan tekerlekli sandalye desteği geldi.

Manisa Engelliler Derneği bir aileyi daha sevindirdi

Manisa’nın Akhisar ilçesi  Sarıcalı mahallesinde ikamet eden engelli ailenin hayatını sürdürebilmesi ve toplumun içine katılabilmesini sağlamak amacıyla Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız   ve Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran’ın da katkılarıyla aileye tekerlekli sandalye teslim edildi.

ENGELLİ AİLELERİ BULUYORUZ

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız “Manisanın 17 ilçesi bana bağlı. Biz gidiyoruz engelli aileyi buluyoruz ve hemen bu ailenin engelini kaldırmak için harekete geçiyoruz. Kırkağaç’ın bir köyüne de gittik orada da bir gengelli ailemiz var, onlara da destek olmak adına elimizden geleni yapacağız. Biz engelliyi buluyoruz ancak bizi üze olay ise muhtarların bu engellilerden haberi dahi yok. Benim paylaşımlarımı herkes görüyor ve hatta Almanya’dan da görüyorlar. Birgün Almaya’dan biri aradı ve teşekkür etti ve ben size tekerlekli sandalye göndereceğim ama gerçek ihtiyaç sahibine vereceksiniz,  bunun günahıda vebalide sizin boynunuza, dedi. Benide İ. isimli bir bey aradı, ayakları kesik ve eşide aynı durumda. Bize Almanya’dan tekerlekli sandalyeleri temin eden İbrahim Alparslan, Salih bey’e teşekkür ederiz. Onların gönderdiği  destekleri Manisanın ilçelerindeki dağ köylerinde gariban ailelere götürdük, yoka yoksula verdik. Şehir Merkezinde herkes valiye, vali yardımcısına, kaymakama, belediye başkanına ulaşabiliyor ve  ihtiyaçlarını alabiliyorlar” dedi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDERİZ

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ” Şehzadeler Belediyemizede teşekkür ederiz, bize bu konuda destek vererek tam donanımlı asansörlü araç temin etti. O benim makam aracım oldu, o raca 5 tane akülü araba sığıyor ve bize tahsis edildi. Geçen Kırkağaç, Gelenbe’nin bir köyüne gittik, onun hikayesi daha farklı, onada Jandarma Paşamız destek verdi. Orayada Paşamız ile birlikte gideceğiz. Gittik ancak bizim verdiğimiz araç ona uymadığı için Jandarma Komutanımızda o aileye beraber gidelim dedi ve o aileyede beraber gideceğiz. Biz yoka yoksula vermek için yollara çıktık. Akhisar’daki ailemizi tekerlekli sandalye teslim etmek için davet ettiğimizde  İlçe Emniyet Müdürümüz Sayım Başaran ne demek memnuniyetle, dedi ve bizim ile birlikte gelerek ailemize tekerlekli sandalyemizi teslim ederek sevindirdik. Ben buradan  tekrardan Almanya’dan tekerlekli sandalyeleri temin eden İbrahim Alparslan, Salih bey’e bizlere her zaman destek veren Şehzadeler Belediye Başkanımıza, yardımcılarına, personeline, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran’a ve derneğimize destek veren herkese teşekkür ederim.” dedi.

HABER:ERHAN ÇELİK/AKHİSAR

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar