Manisa’daki Hemşehriler İzmir İçin Toplandı

 Manisa Hemşehri Kültürleri Dayanışma Derneği, Kasım Ayı toplantısı Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Haydar İzci’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıda İzmir’de meydana gelen depremin ardından yapılacak yardımlar ele alındı.

Manisa’daki Hemşehriler İzmir İçin Toplandı

Manisa Hemşehri Kültürleri Dayanışma Derneği Kasım ayı olağan toplantısında ana gündem konusunu İzmir olarak belirledi. Olağan aylık toplantılarının ilk ve ana gündem maddesi İzmir için yapılacak yardımlar oldu. Bütün hemşehri dernekleri adeta İzmir için yapılacak yardımlarda birbiri ile yarıştı. Dayanışmanın en güzel örneğinin sergilendiği toplantıda söz alan başkanlarda ‘Birlik ve beraberlik’ çağrısında bulundu.

İzci: “Canımız Yanıyor!”

Kasım ayı toplantısına ev sahipliği yapan Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Haydar İzci, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Komşu ve kardeş kent İzmir’de yaşanan depremin bütün Türkiye’yi sarstığını ifade eden Başkan İzci, “Gündemimiz İzmir depremi. Canımız yanıyor. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Tüm İzmir’in başı sağ olsun. Manisa’mızda İzmir’in kenarında yer alıyor. Oralarda yaşayan insanlarımız var. Depremin yaralarını sarmak için hemşeri dernekleri olarak gereken katkıyı vereceğiz” dedi.

Millet Şuuru Ortaya Çıktı”

Manisa Hemşehri Kültürleri Dayanışma Derneği’nin kentin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak İzmir’in yanında yer aldıklarını açıklayan Manisa Hemşehri Kültürleri Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ragıp Güneş de İzmir’in yanında olduklarını belirtti. Dernek Başkanı Güneş, “İzmir depremi ve hasarları, kaybettiğimiz insanlarımız hepimizi derinden üzdü. Kurtarma ve arama çalışmalarının mükemmel yapılmasıyla onlarca insan kurtuldu. Kurtarma çalışmalarında küçük bebeklerimizin, kız kardeşlerimizin, annelerimizin, babaların, gençlerin kurtarılması, topyekün bir davranış gösterilmesi ve büyük bir özveri gösterilmesi, millet şuurunun ortaya çıkması hepimizi gerçekten sevindirdi. Biz Türk milleti olarak ayrılmaz bir bütünüz. Bu tür afetlerde bu bütünlüğümüz daha net ortaya çıkıyor. Manisa Hemşehri Kültürleri Derneği’ni oluşturan 14 dernek olarak deprem sonrası kenetlenme vaktinin geldiğini, acı ve yaraları sarmanın vaktinin geldiğini ifade etmek istiyorum. Üzerimize düşen ne varsa dernek olarak yapacağız” dedi.

Manisa Hemşehri Kültürleri Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ragıp Güneş, İzmir depremi sonrası gıda, battaniye ve kişisel hijyen bakımı konusunda yardıma ihtiyaç duyulduğunu belirterek, yardım yapacak insanların özellikle bu konularda yardım etmesi gerektiğini söyledi.

Toplantıda yer alanManisa’nın bütün hemşehri dernekleri başkanları, kendi üye ve gönüllülerinden tam destek alacaklarını belirttiler…

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar