Manisa Şehir Hastanesi’nde çocuk yoğun bakım ünitesi açıldı

Manisa Şehir Hastanesi’nden çocuk yoğun bakım ünitesi müjdesi geldi. Manisa Şehir Hastanesi’nde açılan çocuk yoğun bakım ünitesinde 4'ü 2. Basamak, 8'i 3. Basamak olmak üzere 12 yatak hizmet verecek.

Manisa Şehir Hastanesi’nde çocuk yoğun bakım ünitesi açıldı

Manisa Şehir Hastanesi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Hastane, bünyesinde bulunan toplam 12 yataklı çocuk yoğun bakım ünitesinin tescilini alarak hizmet vermeye başladı. Manisa Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi, 1 uzman hekim, 4 pratisyen hekim, 8 hemşireden oluşmak üzere şubat ayı itibariyle tescil aldı.

“HASTALAR BAŞKA İLLERE SEVK EDİLİYORDU”

Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi hakkında bilgi veren Uzm. Dr. Gültaç Evren; “Şubat ayı itibariyle çocuk yoğun bakım ünitemizi açtık. Şuanda daha çok 2. Basamak hizmeti veriyoruz. 4 tane 2. Basamak, 8 tane de 3. Basamak olmak üzere 12 yatakla tescillendik. Tescilimiz aldık. Şuanda 1 tane 3. Basamak, 4 tane de 2. Basamak hastamız var. Çocuk yoğun bakımın hastanede bulunması önemli çünkü daha önceden hastanede yoğun bakım olmadan hastalarımız başka illere sevk ediliyordu ve sevk edilirken de çeşitli zorluk çekiliyordu. Şuanda ileri derecede çocuk yoğun bakımımız var. 3. Basamak hastalarımızı takip edebiliyoruz. Çocuk yoğun bakım ünitemizde 4 pratisyen hekim görev yapmakta her gün bir tanesi 24 saat burada. Bunun dışında 8 hemşiremiz var. Her gün 2 tane hemşiremiz nöbet usulü çalışmakta. Tüm ekibimizle çocuk hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İHA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar