MANİSA’DA ATEŞ SAVAŞÇILARI YANGINLA MÜCADELEYE HAZIR

Manisa Ormanlarının Ateş Savaşçıları Yangınlarla Mücadeleye Hazır
Yaz aylarının gelmesiyle zümrüt yeşili ormanlarımızın en büyük düşmanı olan yangınlarda kendini göstermeye başladı.  

MANİSA’DA ATEŞ SAVAŞÇILARI YANGINLA MÜCADELEYE HAZIR

Orman yangınlarıyla mücadelenin en ön saflarında yer alan orman yangın ekipleri de gerek donanım, gerek de kondisyon bakımından son hazırlıklarını tamamlayarak yangın üslerindeki yerlerini aldılar. İşte bu ekiplerden birisi de orman varlığı bakımından şanslı illerimizden olan Manisa’nın orman yangınlarıyla mücadele ekipleri.
Manisa Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı yangın ekiplerinin sezon başı eğitimleri de Sabuncubeli Orman Yangınlarıyla Mücadele Ekip Merkezinde gerçekleşen denetlemeyle son buldu.

İş sağlığı ve güvenliğinin çok önemli

İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nurkan Yonar başkanlığında gerçekleşen denetim ve eğitimlerde Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Fikret Hüryasar, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şubesi Mühendisleri Ayhan Bayrak, Saki Çelik, Melih Dardağan, Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir, Müdür Yardımcıları Yavuz Selim Sağlam, Uğur Güler ve Orman İşletme Şefleri Ramazan Berk, Soner Tanrıöver, Muhammed Zorkun, Mehmet Çetin Cidani, Gaye İzanlı ve Mehmet Çetin de hazır bulundular. Denetimler sonrası orman yangın ekiplerine bir konuşma yapan İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nurkan Yonar, orman yangınlarıyla mücadelenin dünyanın en tehlikeli işler sınıfında yer aldığını bu yüzden iş sağlığı ve güvenliğinin çok önemli olduğunun altını çizerek tüm personele kazasız belasız bir yangın sezonu diledi.

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar