Manisa’da Coronavirüs Teşhisli Bir Kişi Yolcu Otobüsünde Yakalandı

Manisa'nın Kula ilçesinde Coronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan bir kişi, karantina kurallarını ihlal ederek yolcu otobüsü ile seyahat ettiği gerekçesiyle Kula Devlet Hastanesi'ne götürülerek Covid-19 servisine yatırıldı karantina kurallarını ihlal ederek yolcu otobüsü ile seyahat ettiği gerekçesiyle Kula Devlet Hastanesi'ne götürülerek Covid-19 servisine yatırıldı. Detaylar haberimizde...

Manisa’da Coronavirüs Teşhisli Bir Kişi Yolcu Otobüsünde Yakalandı

Manisa‘nın Kula ilçesinde Coronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan M.M.T. (49), karantina kurallarını ihlal ederek yolcu otobüsü ile seyahat ettiği gerekçesiyle yakalandı. Kula Devlet Hastanesi’ne götürülerek Covid-19 servisine yatırıldı.

İzmir’den otobüse binen kişinin Erzurum’a gideceği öğrenildi.
Olay, ilçeye bağlı bir dinlenme tesisinde meydana geldi. İzmir’den yola çıkan koronavirüs testi pozitif çıkan M.M.T., Erzurum’a gitmek üzere otobüse bindi. Yapılan ihbar üzerine otobüs, Kula İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince bir dinlenme tesisi önünde durduruldu. Yapılan kontrollerde M.M.T.’nin dün yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantina kurallarını ihlal ettiği tespit edildi. Durumun sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine M.M.T. Kula Devlet Hastanesi Covid-19 servisine götürüldü.

Temaslı Kişilere 14 Gün Coronavirüs Karantinası

Coronavirüs pozitif vaka ile temaslı olan yolcu otobüsünün muavinine de yolcuğunu tamamlanmasının ardından kendini 14 günlük süre ile evinde karantinaya alması için tutanak tanzim edildi.
Öte yandan, pozitif vakanın oturduğu koltuğun önünde, arkasında ve yanında başka bir yolcu seyahat etmezken, otobüste bulunan diğer 7 yolcunun uzak oturmalarından dolayı karantina işlemi uygulanmadı.

Karantina kuralları gereği Covid-19 virüsü taşıyan hastanın önünde ve arkasında bulunan koltuğukların sosyal mesafe gereği boş olması ise sevindirdi.

Paylaş:

Manisa’da Coronavirüs Teşhisli Bir Kişi Yolcu Otobüsünde Yakalandı” için bir yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar