Manisa’da EBAveyn projesi ile velilere destek

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi, koronavirüs salgını döneminde zor günler yaşayan eğitimin üç saç ayağından biri olan velilere psikolojik destek, teknolojik destek, sağlıklı beslenme, egzersiz, eğitici oyun etkinlikleri gibi konularda destek olmak amacıyla “EBAveyn” isimli projeyi hayata geçirdi.

Manisa’da EBAveyn projesi ile velilere destek

Proje kapsamında hazırlanan videolarla velilere destek veriliyor. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi’nin başlattığı, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Kodla Manisa ekibinin de destek verdiği “EBAveyn” isimli proje ilgi ve beğeni toplamaya devam ediyor. EBAveyn projesi ile ekonomik ve psikolojik olarak sıkıntılar yaşayan, çocuklarının eğitimi için kaygılanan velilere hazırlanan videolarla destek verilecek. Uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte, alanında uzman öğretmenlerle birlikte yapılan hazırlığın ardından başlatılan EBAveyn Projesi velilere yönelik bir dizi destek paketi içeriyor.

ÇEKTİĞİMİZ VİDEOLARLA SÜRECİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Projenin Koordinatörlüğünü Sinem Erdem ve Volkan Aksoy yapıyor. Sinem Erdem, “Bizler Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi olarak yaşanan bu süreçte en çok sıkıntı yaşayan kesimin velilerimiz olduğunu düşündük. Velilerimizin ruhsal ve bedensel sağlığı yerinde olmadığı sürece güçlü bir aile yapısı ve iyi bir aile içi iletişim sağlanamaz. İyi bir eğitim, iyi bir gelecek ve güçlü bir toplum için verilir. Güçlü bir toplumda en küçük yapı taşı olan ailenin gücü kadar güçlü olabilir. Ekonomik ve psikolojik olarak sıkıntılar yaşayan, çocuklarının eğitimi için kaygılanan velilerimize çektiğimiz videolarımızla destek vererek süreci kolaylaştırmayı hedefledik” dedi.

HER NESLİN KADERİNİ BİR ÖNCEKİ NESİL BELİRLER

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, her neslin kaderini bir önceki nesil belirler anlayışını benimsediklerine vurgu yaparak, proje çalışmalarına hibrit eğitim döneminde başladıklarını belirtti. Bu dönemde Covid19 vakalarında yaşanan artışın ardından uzaktan eğitime tekrar geçilebileceğini ön görerek Ar-Ge Birimiyle beraber “EBAveyn Projesini hazırlık çalışmalarına başladıklarını ekledi. Projenin tanıtımı için hazırlanan reklam filminde maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmemesinden kaynaklı yaşanan Covid19 vakalarındaki artışla birlikte okullarından uzak kalmak zorunda olan milyonlarca öğrencinin yaşadığı üzüntüye vurgu yapmak istediklerini kaydeden Dikici, “ En kısa zamanda çocuklarımızın seslerinin tüm okullarımızda yankılanması en büyük isteğimizdir’’ diye ekledi. Projeyle; süreç içerisinde eğitimde üçüncü sacayağı olarak nitelendirilen veli ayağının oldukça sıkıntı yaşadığına değinen Dikici, velilere psikolojik destek, teknolojik destek, evde yapılabilecek eğitici oyun aktiviteleri, özel gereksinimli çocukların velilerine yönelik; kaliteli zaman kullanımı gibi daha birçok konuda videolar hazırlandığını belirtti.

HAZIRLANAN VİDEOLAR SOSYAL MEDYA ADRESLERİNDE

Hazırlanan videoların sosyal medya adreslerinden paylaşılacağını söyleyen Dikici, velilerin proje hakkında güncel bilgilere ulaşabilmeleri için aşağıdaki sosyal medya hesaplarının takip etmeleri gerektiğini vurguladı. Proje kapsamında ilk olarak ilk video yayımlandı. Rehber Öğretmeni ve Psikolojik Danışman Esin Türkoğlu tarafından Pandemi döneminde kaygılarımızla nasıl başa çıkabiliriz konusu ele alındı.
Sosyal Medya Hesapları: İnstagram: ebaveyn45. Facebook: Ebaveyn45. twitter: EbAveyn. Youtube: Ebaveyn Manisa.

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar