Manisa’da “Yüzme Bilmeyen Kalmasın!” Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çocuk ve gençlerin yüzme öğrenimlerini sağlamak amacıyla 'Yüzme bilmeyen kalmasın' projesi Manisa'da hayata geçirildi. Proje kapsamındaki çalışma ve etkinlikler hız kesmeden devam ediyor...

Manisa’da “Yüzme Bilmeyen Kalmasın!” Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çocuk ve gençlerin yüzme öğrenimlerini sağlamak amacıyla ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi Manisa‘da hayata geçirildi.

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi Hız Kesmiyor

Bu yıl 18 Ağustos’ta başlatılan projede 11 Eylül’e kadar 4-5 bin civarında öğrenciye yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda ilk günden itibaren yoğun ilgiyle takip edilen proje; Yunusemre Cumhuriyet İlkokulu, Yunusemre Manisa Kız Yurdu, Şehzadeler Gediz Spor Salonu bahçesi, Soma Zübeyde Hanım İlkokulu, Salihli Gençlik Merkezi, Akhisar Stadyumu olmak üzere Manisa’nın 6 noktasında kurulan portatif havuzlarda gerçekleştiriliyor.

Şimdiye kadar 1420 öğrenci eğitim aldı

2005-2013 doğumlu çocuk ve gençlerin katıldığı projede şimdiye kadar bin 420 kayıtlı öğrenci eğitim aldı. Bu sayının her geçen gün arttığı kaydedildi.

Kurslar, pandemi kurallarına uygun şekilde yapılırken, uzman eğitmenler gözetimindeki kurslarda öğrencilerin ateş ölçümüne, dezenfekte kurallarına dikkat ediliyor.

Öztürk: “Spor şehri Manisa’da yüzme bilmeyen kalmayacak”

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, projenin amacına uygun şekilde çok olumlu şekilde ilerlediğini belirtirken, Manisa’da herkese yüzme öğretilmesi için bakanlık koordinesinde dört koldan çalışma yaptıklarını söyledi. Yüzme becerilerinin erken dönemde öğrenilmesinin çocuklar için büyük bir kazanım olacağını ifade eden Öztürk, “Bakanlığımızca organize edilen projenin gidişatından memnunuz. Çocuk ve gençler, Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesiyle havuza gelerek hem sporla tanışmış oluyor, hem yeteneklerini ve özgüvenlerini geliştiriyor hem de daha kaliteli zaman geçiriyor. Çok verimli ve nezih bir ortamda çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz katılımcı sayısını azami ölçüde artırmak. Spor Şehri Manisa’da yüzme bilmeyen kalmayacak” diye konuştu.

Paylaş:

Manisa’da “Yüzme Bilmeyen Kalmasın!” Projesi” için bir yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir