MANİSA’DAN MANAVGAT’A   BİR  AVUÇ  TOPRAK

Manisa'nın  Yunusemre    ilçesinde  eğitim öğretime devam eden   Hasan Fırat Anaokulu  öğrencileri "Keyifli Okul Atölyem" projesi kapsamında  öğrencilerin topladığı bir avuç toprak fidanla buluşmak üzere Manavgat’a gönderildi   ve toprak fidan ile buluştu.

MANİSA’DAN MANAVGAT’A   BİR  AVUÇ  TOPRAK

Türkiye’deki orman yangınlarına dikkat çekmek ve çocuklara doğa ile orman sevgisini aşılamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Manisa’dan gönderilen  toprak  Manavgat’ta fidan ile buluştu. 81 İlden  81 okul  etkinliğe katıldı.  Manisa’yı ise   Yunusemre Hasan Fırat Anaokulu  temsil   etti.

 

Hasan Fırat Anaokulu  Öğrencileri  Manisa Ağlayan Kaya (Niobe Anıtı) önünde tanıtım filmi çekti. 81 ilde çekilen  tanıtım  filmleri kamu spotu olarak önümüzdeki günlerde basın organlarında yayınlanacak.

 

                                                                                 81 İLDEN 81  AVUÇ TOPRAK

Proje ile ilgili  açıklama yapan Yunusemre  Hasan Fırat Anaokulu okul öncesi öğretmeni Gülten Günaydın “e Twining projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına  bağlı  yüzlece  öğretmen arkadaşımızın dahil olduğu  ‘Keyifli Okul Atölyem’ ile Ülkemizde çıkan orman yangınlarına farkındalık yaratmak ve geleceğe miras bırakmak adına 81 ilden 81 öğretmen ile öğrencileri kendi illerinin toprağını gönderdiler. Manavgat’ta Atamızın 83 ölüm yıl dönümün de ağaç fidanı dilimi gerçekleştirdik. 81 il 81 avuç toprak ile Türkiye fidanı projesinde Manisa’yı Hasan Fırat Anaokulu  öğrencileri  ve bizler temsil ettik ”  ifadelerini  kullandı.

 

MÜDÜR KESKİN ” BÜYÜK HEYECAN VE GURUR YAŞIYORUZ”

 

Hasan Fırat Anaokulu Müdürü Meltem Keskin  ise ” okulumuz geçtiğimiz yıl ulusal ve uluslararası pek çok kalite etiketi  kazandıran 5  e- Twining projesi  2’de sosyal sorumluluk projesini  tamamlamış bulunmaktayız. Bu projeler okul aile işbirliğine ek olarak öğretmen motivasyonu  en önemlisi öğrencilerimizin fiziksel zihinsel sosyal bir çok alana büyük katkılar sağlamıştır. 2021-2022 eğitim öğretim yılında da 81 il 81 avuç toprak Türkiye fidanı projesi ile Manisa’yı temsil eden okul olarak büyük heyecan ve gurur yaşıyoruz”   şeklinde konuştu.

 

DEMİRTAŞ ” ÖĞRENCİLERİMİZİN GÖNDERDİĞİ BİR AVUÇ TOPRAK FİDAN İLE BULUŞTU”

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş projenin  önemine vurgu yaptı ve söyle dedi;

“Türkiye’deki orman  yangınlarına dikkati çekmek ve çocuklara orman sevgisini aşılamak amacıyla 81 İlden  81 okul  etkinliğe katıldı.  Manisa‘yı ise Yunusemre Hasan Fırat Anaokulumuz   temsil   etti. Bu projenin  amacı çocuklarımıza orman sevgisini kazandırmak. Manisa’dan Hasan Fırat Anaokulu öğrencilerimizin gönderdiği 1 avuç toprak Manavgat’ta  fidan ile buluştu.  Projede emeği geçen Bakanlık yetkililerine. proje koordinatörümüze,  Hasan Fırat Anaokulu  müdür, öğretmen ve öğrencilerine  teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar