Manisalı Eğitimci Şair Yazar Mustafa Ören’in Tenha isimli şiir kitabı imza günü ve söyleşi ile okuyucuya tanıtıldı.

Daha önce de özellikle Manisa üzerine yaptığı “Manisa Kitapları Kaynakçası” ve “Antik Çağ’dan Günümüze Manisa Şiir Defteri” isimli çalışmalarla bilinen şair, araştırmacı yazar Mustafa Ören, ikinci şiir kitabı Tenha için düzenlediği imza gününde okuyucu ile buluştu.

Manisalı Eğitimci Şair Yazar Mustafa Ören’in Tenha isimli şiir kitabı imza günü ve söyleşi ile okuyucuya tanıtıldı.

Ayaz Kafe’de düzenlenen etkinliğe çok sayıda şiir sever katıldı. Sunuculuğunu Edebiyat öğretmeni Işıl Soğukpınar’ın yaptığı tanıtım söyleşide günümüz Türk şiiri üzerine konuşuldu, şiirler okundu. Şiir severlerin ilgi ile dinlediği ve sorularla katıldığı söyleşi oldukça sıcak bir havada geçti.

Kitapla ilgili açıklama yapan Mustafa Ören, “Şiir hayatımın her döneminde benimle birlikte oldu. Her ne kadar farklı konularda çalışmalar yürütsem de yaşamın her türlü sıkıntı ve zorluğundan kaçıp sığındığım liman şiir olmuştur. 2014 yılında yayınladığım “Bir Mübadil Kadar Çaresizdim” isimli kitaptan sonra Mühür Yayınları baskısı ile “Tenha” ikinci şiir kitabım.Günümüzde Kalabalık şehirlerde, sitelerde, iş yerlerinde yaşıyor ve çalışıyor olsak dahi, günümüz insanı bir yanı ile hep yalnızdır. Yaşanan sorunlarımızın arkasında da aslında bu çoklu yalnızlık yatmakta. Tenha ismi biraz da bu duruma bir gönderme olarak geldi. İki bölümden oluşan kitapta toplam 27 şiir bulunmaktadır” diye konuştu.

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar