MANİSANIN SARUHANLI BELEDİYESİ ŞEHSADELER İLÇESİNE BAĞLI YEŞİLKÖY YOLLARI ASFALTLANDI!

Sezonda 100 kilometrelik asfalt atmayı hedefleyen bugüne kadar 60 kilometrelik yolun asfaltını tamamlayan Manisa’nın Saruhanlı Belediyesi Şehzadeler ilçesine bağlı Yeşilköy yollarını asfaltladı. Başkan Zeki Bilgin ve asfaltlama ekiplerini köylüler alkışlarla alkışladılar. Asfaltlama çalışmasının aralığında ise asfalt atılan yol üzerine mükellef yer sofrası kuruldu. Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin ve asfalt ekibi bağdaş kurup yer sofrasına oturdu.

MANİSANIN SARUHANLI BELEDİYESİ ŞEHSADELER İLÇESİNE BAĞLI YEŞİLKÖY YOLLARI ASFALTLANDI!

Manisa’nın Saruhanlı Belediyesi Şehzadeler ilçesine bağlı Yeşilköy yollarını asfaltladı.

7 Kişilik asfaltlama ekipleri ile hedeflenen 100 kilometrelik projenin 60 kilometresini gecesini gündüzüne katarak tamamlayan 100 Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin; “Köylülerin isteği başımızın üzerinde. Eğer bağlı bulundukları belediyeden muafakat alırlarsa kalan yollarını da asfaltlarım” dedi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan yardımcısı Hüseyin Baysal, CHP Saruhanlı ilçe Başkanı Hasan Levent, Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, İlçe sekreteri Abdulah Bekçi, CHP Şehzadeler Belediyesi Meclis üyeleri Yenal Yıldırım, Mehmet Ardıç, Emrah Azboy, İl Yöneticisi Mustafa Malkoç, Yeşil köy muhtarı İbrahim Fındıkoğlu ve çok sayıda Yeşilköy mahallesindeki çiftçiler katıldı.

 

Saruhanlı Belediye başkanı Zeki Bilgin ve beraberindeki asfaltlama ekipleri Koldere Mahallesi tarafından Yeşilköy bölgesine girerken köylülerin alkışlarıyla karşılandı. İş makinelerin başındaki araçta kendilerine gösterilen sevgi seline Başkan Bilgin el sallayarak karşılık verdi. Asfaltlama ekipleri jet hızıyla asfaltlamaya başladığı sırada Yeşilköy mahalle sakin Halil Atilla ise asfaltlama ekiplerine asfalt üzerinde mükellef yer sofrası hazırladı. Başkan Bilgin ve beraberindekiler yer sofrasına oturarak ağız tadıyla karınlarını doyurdular.
Saruhanlı Belediye Başkanı Bilgin, bugüne kadar yaptıkları asfaltlama çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek; “İnanın Kovid 19 sürecinde Aliağa rafinerisinden asfaltta kullandığımız hammaddeyi alamadık. Buna rağmen bugüne kadar hedeflediğimiz sezonluk 100 kilometrelik asfaltın 60 kilometresini 7 kişilik asfaltlama ekibimizle yaptık. Asfaltlamada kullandığımız ekipmanlarımız son model olması işlerimizi kolaylaştırıyor. Eğer elimizde hammadde olmuş olsa idi hedefimizi 200 kilometreye çıkartabilirdik. İlçemize sınır olan Yeşilköy gibi mahallelerimize uzanan yolları da asfaltlamaya başladık. Bugün burada 2 bin 200 metrelik yolun asfaltını tamamlayacağız. Daha öncede buna bende 10 kilometrelik yolun asfaltlamasını tamamladık. Yeşil köylülere buradan söylüyorum Şehzadeler Belediye Başkanlarından muafakat alsınlar asfaltlanacak kalan yollarını bitiririm. Tozdan topraktan kurtulan asfaltlanmış yollardan bereketli ürünlerini sağlıkla taşısınlar” dedi
Manisa Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, “Saruhanlı Belediye Başkanımız Zeki Bilgine çok teşekkür ediyorum. İşte gördüğünüz gibi Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Belediyelerimiz mazeret yerine iş üretiyor. İnşallah daha güzellerini de yapacaklar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Tüm Yeşilköy Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun. Yağmurda, çamurda gitmekten kurtuldular” dedi.
Yapılan yolun mutluluğunu yaşayan Yeşilköy Mahalle sakini İsmail Cidan“Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Bugüne kadar hep uğraştık yapmak için şuan yolumuz tamamlandı çok teşekkür ederiz” dedi.

Manisa’nın Saruhanlı Belediyesi Şehzadeler ilçesine bağlı Yeşilköy yollarını asfaltladı.

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar