MasterChef Eleme Adayları Kimler? Ayyüce ve Eray Arasında Polemik

Dün akşam yayınlanan dokunulmazlık oyunu bölümüyle izleyiciyle buluşan MasterChef Türkiye'de takım oyununun kaybedeni mavi takım oldu. Eleme potasına girecek isimlerin belirlendiği esnada Eray ve Ayyüce arasında polemik yaşandı. İşte detaylar...

MasterChef Eleme Adayları Kimler? Ayyüce ve Eray Arasında Polemik

TV8 ekranlarında yayınlanan ve izleyiciler tarafından büyük ilgi gören MasterChef Türkiye, dün akşam 36. bölümüyle sevenleriyle buluştu. Kırmızı ve mavi takım olarak ikiye ayrılan gruplar Çin mutfağından lezzetler çıkarmak için yarıştı. Kırmızı takım 4-2’lik bir farkla mavi takımı yendi. Eleme oyunu oynamak durumunda kalan mavi takımın yarışmacıları arasında ise gerginlik yaşandı.

Dün Akşam Yarışmacılardan Yapmaları İstenen Menü İse Şu Şekildeydi;

Jüri üyeleri dün akşam yayınmlanan 36. bölümde yarışmacılardan Çin mutfağından lezzetler yapmalarını istedi. Başlangıç menüsü olarak sebzeli wonton çorba isten şefler sırasıyla Çin pilavı, Ballı zencefilli tavuk, Çin böreği, Moğol usulü et, İstiridye soslu brokoli ve kuşkonmaz, Kızarmış dondurma yemek listesini verdi.

MasterChef Türkiye’de İlk Eleme Adayı Emir Oldu

Dokunulmazlık oyununu oynayan mavi takımda Şef Danilo‘nun yaptığı yemeğe en yakın tabağı jüriye sunan Gülşah dokunulmazlığın da sahibi oldu. Eleme potasına girmesi için bir isim söylemek durumunda olan Gülşah zorlanması üzerine gözyaşlarına hakim olamazken Emir’in adını söyledi. Böylece eleme potasına ilk giren isim Emir oldu.

Eray’ın, Ayyüce’yi bir yemeğin sorumluluğunu almamakla suçlaması üzerine gerginlik yaşandı

Oylama yaparak bir ismi daha potaya çıkaracak olan yarışmacılar karşı karşıya gelerek yüzleşti. Oy kullanmak için öne çıkan Ayyüce ise ilk oyunu Ebru’dan yana kullandı. Eray’ın karşısına geçen Ayyüce, oyunu kaybetmelerinin nedeni olarak Eray’ın hazırladığı tabağı neden gösterdi. Bunun üzerine söz alan Eray ise Ayyüce’yi bir yemeğin sorumluluğunu almamakla suçladı. İkili arasındaki gerginlik diğer yarışmacıların da söz alarak olaya dahil olması üzerine büyüdü.

Oylama sonucu ise arkadaşlarından 5 oy alan Ayyüce eleme potasına giren ikinci isim oldu.

MasterChef Türkiye’de Kırmızı ve Mavi Takımlarda Yer Alan İsimler İse Şöyle:

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM

Özgül (Kaptan)
Barbaros
Furkan
Tanya
Esra
Serhat
Celal
Sefa

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Uğur (Kaptan)
Emir (Eleme adayı)
Berk
Duygu
Eray
Gülşah
Ebru
Ayyüce (Eleme adayı)

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar