MENTEŞE’DE DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

MENTEŞE’DE DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Menteşe Belediyesi Korona virüs (Covid-19) ile mücadele edilmesine yönelik ilk kararından bu yana salgın ile mücadele çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Her gün onlarca cadde, sokak, meydan, kamu kurumları, eczane, araç, ibadethane, park gibi açık ve kapalı alanlar Menteşe Belediyesi tarafından oluşturulan dezenfeksiyon ekipleri tarafından yapılıyor.

Korona virüs ile mücadele edilmesine yönelik alınan ilk karardan bu yana salgınla etkin mücadele etmek için dezenfeksiyon çalışmalarına başladıklarını belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Sağlık önlemleri kapsamında alınan ilk karardan itibaren dezenfeksiyon çalışmalarımıza başladık. Ekiplerimiz her gün Menteşe’deki cadde, sokak, meydan, park, ibadethane, kamu kurum ve kuruluşları, araçlar, eczaneler, sağlık kuruluşları, bankamatikler, berber ve kuaförler gibi ortak kullanım alanlarını her gün dezenfekte diyorlar. Ekiplerimiz bugüne kadar; kamu kurum ve kuruluşlarını 1.705 defa, ibadethanelerimizi 370 defa, park – meydan ve kamuya açık alanları 2.440 defa, kamuya ait taşıtları 1.748 defa dezenfeksiyon uygulamasında bulundular. Kent merkezinin yanı sıra kırsaldaki ibadethanelerimizi, park ve meydanlarımızı da dezenfeksiyon ediyoruz. Cadde, meydan ve sokaklarımızı sabunlu suyla yıkıyoruz” dedi.

Dezenfeksiyon çalışmalarının her gün devam ettiğini belirten Başkan Gümüş, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için en önemli bir konu. Vatandaşlarımızın salgından etkilenmeden atlatabilmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için birçok önlem aldık. Birlikte olursak bu işin üstesinden gelebiliriz. Bu zorluğu da hep birlikte yeneceğiz. Erken aldığımız tedbirler sayesinde bu zor günleri geride bırakacağız. Çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Menteşe Belediyesi tarafından ülke genelinde alınan sağlık önlemleri kapsamında kentte 6.263 dezenfeksiyon işlemi yapıldı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar