Merkezefendi Belediyesi Ekipleri Sahada, Çare Kapıda

Merkezefendi Belediyesi yeni bir projeye start verdi. Projenin adı: "Çare Kapıda!" Projenin adından da anlaşılacağı gibi, ekonomik ya da sağlık koşulları nedeniyle belediyeye gelemeyen vatandaşların ihtiyaçları; kapı kapı gezen belediye ekipleri ile yerinde tespit edilerek ihtiyaçlar karşılanıyor... Bu proje ile daha çok yüzler güleceğe benziyor...

Merkezefendi Belediyesi Ekipleri Sahada, Çare Kapıda

Sosyal belediyecilik alanında hız kesmeden yeniliklere ve çözümlere imza atan Merkezefendi Belediyesi; yeni bir projenin startını verdi: Çare Kapıda! Merkezefendi Belediyesi’ne gelemeyen; ya da çeşitli nedenlerden dolayı talepte bulunamayan vatandaşların ihtiyaçları kendi evlerinde karşılanıyor. Nasıl mı? Belirlenen mahallelerde belediye ekipleri tabiri caizse kapı kapı gezerek ihtiyaçları yerinde gördü; yerinde karşıladı. Belediye Başkanı Şeniz Doğan önderliğinde sahaya inen ekip vatandaşların da tebessümü haline geldi…

Kapı Kapı Dolaşacaklar!

Merkezefendi’de Çare Kapınızda projesi kapsamda vatandaşın ihtiyaçlarının ve isteklerinin doğrudan karşılanması için kollar sıvandı. Proje çerçevesinde oluşturulan ekipler, pandemi kurallarına uygun olarak ev ev, kapı kapı dolaşarak belediyeye gidemeyen, sorunlarını iletemeyen Merkezefendililerin sorunlarını tespit ederek en hızlı biçimde çözüm üretmeye odaklandı.

Talepler Yerine Getiriliyor

Görüşme esnasında gelen istek ve şikâyetler not alınarak gerekli birimlere veya kurumlara aktarılacak ve takibi yapılacak. İlk olarak Altındere Mahallesi’nde başlayan programa Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı. Başkan Doğan, kapıları tek tek çalarak vatandaşların bir ihtiyacının olup olmadığını sordu. Doğan, kendisine belirtilen ihtiyaçları ve talepleri anında çözüme kavuşturdu. ‘Merkezefendi’de Çare Kapınızda’ ekipleri, Büyükşehir yasası öncesinde köy statüsünde olan ve yasa sonrasında Merkezefendi sınırlarına dâhil olan mahallelerden başlayarak, ev ev dolaşmaya devam edecek.

“Dertleri Yerinde Dinliyoruz!”

Merkezefendi Belediyesi hayata geçirdiği bu proje ile Denizlilerden de tam not aldı. Vatandaşın belediyeye değil, belediyenin vatandaşın kapısına gittiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, başlatılan ‘Merkezefendi’de Çare Kapınızda’ projesiyle vatandaşların taleplerini en hızlı şekilde çözeceklerini söyledi. Altındere Mahalle sakinlerini kapı kapı dolaşan Başkan Doğan, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Huzuru, memnuniyeti yüksek olan bir ilçe için projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Hemşehrilerimizin talepleri, istekleri ve görüşleri bizler için önemli. Belediyemize çeşitli nedenlerle gelemeyen, sorunlarını iletemeyen hemşehrilerimizi kapı kapı ziyaret ederek söz verdiğimiz gibi dertleri dert yerinde dinliyor ve en hızlı biçimde çözüm üretiyoruz. Artık Merkezefendi’de hiçbir çocuğumuz üşümeyecek ve yatağa aç girmeyecek. Hiçbir hemşehrimizin sorunu çözümsüz kalmayacak. Her şey Merkezefendi ve her şeyin en iyisini hak eden Merkezefendililer için” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar