Merkezefendi Belediyesi Tasarruf Etti: 2 Milyon Kasada Kaldı!

Bir yılın daha geride kalması ile yılın değerlendirmeleri rakamsal olarak da paylaşılmaya devam ediyor. Kamuoyu ile paylaşılan hesaplardan biri de Merkezefendi Belediyesi’nin bütçesi oldu. Belediye yıl içinde hayata geçirdiği çalışmalar ile toplamda 2 milyon lira tasarruf sağladı. İşte tasarrufun adresi Merkezefendi Belediyesi'nin kamuoyu ile paylaştığı ayrıntılar...

Merkezefendi Belediyesi Tasarruf Etti: 2 Milyon Kasada Kaldı!

Göreve geldiği ilk günden bugüne ‘İsrafa geçit yok’ diyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan 2020 yılı bütçe değerlendirmesinde bulundu. Pandemi nedeniyle pek çok kalem harcamalarında bulunmanın yanı sıra tasarruf ederek de ilçe halkından tam not aldı. Pek çok hizmeti kendi bünyesinde toplayarak hem istihdam yaratıp hem de tasarruf sağlayan Merkezefendi Belediyesi toplamda 2 milyon Liralık bir tasarrufa imza attı. Geri dönüşümün adresi olarak anılan Merkezefendi Belediyesi bu açıklaması ile tasarrufun da adresi olarak anılır oldu.

Atıklar Barınak Oldu

Merkezefendi Belediyesi, 2020 yılı içerisinde 2 bin 200 adet çöp konteynerinin bakımı, tamiri ve boyaması yapıldı. Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen bakım-onarım çalışmaları ile 2 Milyon TL’lik tasarruf sağlanarak ekonomik kaybın önüne geçildi. Yapılan işlemlerle görsel anlamda da çevre ve görüntü temizliğine katkı sağlandı. Bu dönemde ekipler ayrıca, atölyede bulunan ahşap malzemeleri değerlendirerek sokak hayvanları için barınak çalışması gerçekleştirdi.

“Bütçemizi Doğru Kullanıyoruz”

İlçenin temizliği konusundaki çalışmaları titizlikle sürdürdüklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, gerçekleştirdikleri çalışmalarda da tasarruf sağladıklarını söyledi. Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemizin çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl içinde 2 bin 200 adet çöp konteynerinde iyileştirme çalışması gerçekleştirerek hem tasarruf sağladık hem de görüntü kirliliğini önlemiş olduk. Bütçemizi doğru kullanarak hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet ediyoruz. Özellikle devam etmekte olan pandemi sürecinin başından bu yana ilçemizin temizliği konusundaki çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Her şey Merkezefendi ve Merkezefendililer için” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar