Merkezefendi’de 140 Bin Eve 20 Milyon 160 Bin Çöp Poşeti

Çöp poşeti dağıtımında Denizli'de tek, Türkiye'de de sayılı bir kaç belediyeden biri olan Merkezefendi Belediyesi 2020 yılında da bu hizmetine devam etti. Belediye ekipleri bu çalışma kapsamında ilçe genelindeki 50 mahalledeki 140 bin haneye kapı kapı dolaşarak 20 milyonu aşkın çöp poşeti dağımı gerçekleştirdi.

Merkezefendi’de 140 Bin Eve 20 Milyon 160 Bin Çöp Poşeti

Merkezefendi Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda atıkların ayrıştırılmasını kolaylaştırmak ve çevre temizliğini sağlamak için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri yıl boyunca da çalıştı. Her ay 1 Milyon 120 bin adet siyah, her iki ayda bir 1 milyon 120 bin adet mavi poşet olmak üzere 2020 yılı boyunca 20 milyon 160 bin adet evsel atık ve ambalaj atığı poşet dağıttı. Merkezefendi Belediyesi ekipleri, 50 mahalledeki 140 bin haneyi kapı kapı dolaşarak mavi ve siyah çöp poşeti teslim etti.

Merkezefendi ilçesinde çöp poşeti dağıtımı çalışması ile daha temiz bir ilçe için çalıştıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizin temizliği, hemşehrilerimiz sağlığı için özellikle salgın sürecinin başından bu yana büyük bir titizlikle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimizce mavi ve siyah poşetlerini ev ev, kapı kapı hemşehrilerimize teslim ediyoruz. Bu sayede atıklarımızın ayrıştırılması, geri dönüşüme kazandırılması ve çevre temizliği noktasında önemli bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Hemşehrilerimizin de göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz. Daha temiz bir ilçe için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her şey Merkezefendi ve Merkezefendililerin huzuru için” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar