Merkezefendi Deprem Bölgesi’nin Yaralarını Sarıyor

Merkezefendi Belediyesi muhtelif gıda, süt, genel ihtiyaç malzemeleri, bebek bakım setleri, maske ve eldiven yüklü iki aracının deprem bölgesine ulaştırmasının ardından; çadır, polar battaniye, su ve ısıtıcılarla yüklü beş araç ile depremzedelere desteğini sürdürdü.

Merkezefendi Deprem Bölgesi’nin Yaralarını Sarıyor

Merkezefendi Belediyesi yardım çalışmaları kapsamında tam donanımlı ekipleri ile depremin vurduğu İzmir’de yerini aldı. 6.6 şiddetindeki depremi en çok hisseden ilçelerin başında gelen Bayraklı’da kurduğu çadır kent ile sokakta kalan vatandaşların imdadına yetişti. Çadırdan polar battaniyeye, çaydan süte kadar İzmirlilerin barınma ve ısınma gibi temel ihtiyaçları için kolları sıvadı.

Bölgede Çadır Kent Kuruldu

Her biri 100 metrekare büyüklüğünde sekiz adet kapalı, bir açık çadırın kurulumu, bölgeye intikal eden Merkezefendi Belediyesi personeli tarafından tamamlandı. Sekiz çadırdan yedisi, konaklama için depremden etkilenen aileye tahsis edildi. Kapalı çadırlardan birisi, Isıtıcı, şarj istasyonu, yeme içme ve dinlenme noktası olarak depremzedelere hizmet vermeye başladı. Açık çadırda çay, kahve, süt, su, maske ve dezenfektan dağıtımı aralıksız olarak sürüyor.

İhtiyaca Uygun Yardımlar Sunuluyor

Günün ilk saatlerinde çay ve çeşitli ikramlarda bulunan belediye ekipleri, ihtiyaca yönelik çözüm sunan yardımlarda bulunuyor. Gün boyu çay ve su ikramının yapıldığı destekler; çocuklar için süt, günün serin geçen saatlerinde battaniye ve ısıtıcı, 7/24 kapalı çadırlar olarak sunuluyor.

“Depremin Yaralarını Birlikte Saracağız”

Merkezefendi Belediyesi yardım çalışmaları kapsamında on binlerce vatandaşa dokunurken; konu ile ilgili Belediye Başkanı Şeniz Doğan açıklamalarda bulundu. Zorlu dönemlerin bir arada olarak geride bırakılabileceğini ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İzmir’de yaşanan ve hepimizi derinden sarsan depremin ardından, depremzede yurttaşlarımızın yaralarını sarmak amacıyla vakit kaybetmeksizin organize olduk. Aciliyetle hazırlayıp yola çıkardığımız iki aracımızın ardından bölgeden gelen talepler üzerine çadır, polar battaniye, ısıtıcı, su yüklü beş aracımızın daha deprem bölgesine ulaşımını sağladık” dedi. Başkan Doğan, “Bir ve beraber olarak milletçe bu güçlüğü de geride bırakacağız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet diliyorum. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm imkanlarımızla, elimizden gelen her ne varsa depremzedelerin hizmetindedir” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar