“MERKEZEFENDİ’DE KORONA’YA KARŞI TÜM TEDBİRLER ALINIYOR”

“MERKEZEFENDİ’DE KORONA’YA KARŞI TÜM TEDBİRLER ALINIYOR”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Ege TV ekranlarında yayınlanan Nurcihan Bahtiyar tarafından hazırlanıp sunulan Bakış Açısı programına konuk oldu. Programda Korona Virüs’e karşı ilçede alınan tedbirlerden söz eden Başkan Doğan; “Gerekli önlemleri alıyoruz. Vatandaşlarımız panik yapmasınlar, kişisel önlemlerini alsınlar” dedi.

Ege TV ekranlarında yayınlanan ve Nurcihan Bahtiyar tarafından hazırlanıp sunulan Bakış Açısı programının konuğu Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dı. Başkan Doğan programda tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs’e karşı ilçede alınan tedbirleri ve çalışmaları anlattı. Belediyenin bütün ekiplerinin dezenfekte çalışmalarına odaklandığını belirten Başkan Doğan; “Hemşerilerimizin sağlığı, can güvenliği bizim için en önemli şey. Bu anlamda gerçekten hassasiyetle çalışıyoruz. Virüs yayılmaya başladığı andan itibaren Çevre Koruma Müdürlüğümüze bağlı ilaçlama birimimizle birlikte okullardan başladık. Bugüne kadar 143 okulumuzu dezenfekte ettik. Parklarımızı, camilerimizi, kahvehanelerimizi, kamu kurumlarımızı, meslek odalarımızı dezenfekte ettik. İşlemlerimiz devam ediyor. Caddelerimizi ve sokaklarımızı temizliyoruz. Vatandaşlarımızı eldiven ve dezenfektan kullanımına teşvik etmeye çalışıyoruz. Gereken önlemleri yerel yönetimler olarak alıyoruz. Kişisel önlemlerini alsınlar. Panik yapmasınlar. Sakin olsunlar. En kısa zamanda atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

“YAŞLI VATANDAŞLAR BİZİ ARASIN, İHTİYAÇLARINA YARDIMCI OLACAĞIZ”

Korona’ya karşı alınan tedbirlerin yerinde ve doğru olduğunu belirten ve herkesin bu tedbirlere uyması gerektiğini vurgulayan Başkan Doğan; “Özellikle yaşlılar en büyük risk grubunda. Mümkün olduğunca yaşlı vatandaşlarımız dışarıya çıkmasınlar. Herhangi bir ihtiyaçları varsa bizleri arasınlar. Ekip arkadaşlarımız gerekli önlemleri alarak onlara yardımcı olacaklar. Bizler ihtiyaç noktasında yaşlı vatandaşlarımıza yardımcı olacağız” diye konuştu.

“İLLER BANKASINDAN KISITLAMA OLMAZSA SORUNUMUZ YOK”

Korona Virüs nedeniyle belediye çalışmalarının aksayıp aksamayacağı sorusunu da yanıtlayan Başkan Şeniz Doğan; “Belediye başkanları göreve geldiklerinde 5 yıllık planlarını yaparlar. 5 yıllık bütçelerini ayarlarlar. Bizler bu planları, ayarlamaları yapmıştık. Genel hükümetçe bir kısıtlamaya gidilmezse, İller Bankasından bir kısıtlamaya gidilmezse Merkezefendi Belediyesi olarak bizim ekonomik açıdan hiçbir sıkıntımız olmaz. Bizim için 2020 yılı yapısal anlamda yatırım yılı olacak. Çalışmalarımız başladı zaten. 2020 yılı içerisinde bitirip hizmete alacağımız projeler var” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar