MERKEZEFENDİ’DE PSİKO-SOSYAL DESTEK HATTI KURULDU

MERKEZEFENDİ’DE PSİKO-SOSYAL DESTEK HATTI KURULDU

Merkezefendi Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsle mücadele etmeye ve halk sağlığını korumaya devam ediyor.

Bu kapsamda çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Merkezefendi Belediyesi tarafından, ‘Evde Kal’ çağrılarına uyarak sosyal izolasyon yaşayan vatandaşların kaygı düzeylerini dengelemek, bilgi kirliliğinin önüne geçerek endişelerini gidermek ve psikolojilerini güçlü tutmalarını sağlamak adına Psiko-Sosyal Destek Hattı kuruldu.

Destek Hattı’nda bir Uzman Psikolog, bir Sosyal Hizmet Uzmanı görev yapacak.Bilgi ve destek almak isteyen vatandaşlar, 444 8 662 numaralı telefondan hafta içi her gün 09.30 ile 18.00 saatleri arasındaUzman Psikolog Sema Sayıntürk Doğru ve Sosyal Hizmet Uzmanı Büşra Elaslan’a ulaşabilecekler.

“BİZLER, SİZE BİR TELEFON KADAR UZAKTAYIZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, kurulan destek hattı ile virüsün olumsuz etkilerini azaltmak istediklerini söyledi. Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak hemşerilerimizinsağlığını korumak ve onlara destek olmak adına çalışıyoruz. Her mahallemizde ilaçlama ve yıkama çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsün hemşerilerimizin üzerinde maalesef olumsuz etkiler bırakıyor. Biz de bu olumsuz etkiyi azaltmak, hemşerilerimizin kaygılarını sonlandırmak, moral-motivasyonlarını dengelemek ve psikolojilerini güçlü tutmak amacıylaPsiko-Sosyal Destek Hattı’nı uygulamaya aldık. Destek ekibimiz,hemşerilerimize virüs stresiyle başa çıkma konusunda yardımcı olacaklar. Bizler, size bir telefon kadar uzaktayız” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar