Meteorolojiden Ege Bölgesi Uyarısı! Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son dakika açıklamasına göre; bugün Trakya, Akdeniz Bölgesi'nin batısı ve Ege Bölgesi'nin güneyinde gün içinde sağanak yağış bekleniyor. İşte detaylar...

Meteorolojiden Ege Bölgesi Uyarısı! Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yağmur uyarısı yapıldı. Meteorolojiden gelen bilgilere göre Trakya, Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nin bazı kısımlarında gün içinde yoğun yağış beklendiği açıklandı. Açıklamada yurdun geri kalanı için ise bulutlu ve açık havanın hakim olacağı ifadelerine yer verildi.

Meteorolojiden Gelen Uyarılara Göre:

Yapılan değerlendirmede ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya ve Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin ise sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı bildirildi. Yapılan açıklamada diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceğinin tahmin edildiği açıklandı.

Meteoroloji yurt genelindeki hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişikliğin beklenmediğini belirtti. Ülke genelinde havanın mevsim normalleri seyrinde olacağı bilgisi de açıklamada yer aldı. Akdeniz kıyılarında güneyden hafif, yer yer ve orta kuvvette esmesi beklenen rüzgarın ise yurt genelinde kuzey yönlerden eseceği ifade edildi.

EGE BÖLGESİ GENELİ 26 AĞUSTOS HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, güney ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 34°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C 35°C

Yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C, 31°C

Parçalı bulutlu

MANİSA °C, 38°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar