MHP’li Mehmet Ali Yılmaz: İstiklal Marşı, milletimizin ortak sesidir

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, İstiklal Marşı'nın kabulü kapsamında anlamlı bir mesaj yayımladı.

MHP’li Mehmet Ali Yılmaz: İstiklal Marşı, milletimizin ortak sesidir

Milliyetçi Hareket Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında anlamlı bir mesaj yayımladı.

İşte Yılmaz’ın yayımladığı anma mesajı:

“Bugün 12 Mart 1921 tarihinde İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100.yıldönümünü anıyoruz. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuştur. Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlık ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlığın timsali olan İstiklal Marşı, Türk milletinin vicdanın ortak sesidir.

İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp,bu bilinci aşılamalıyız.

Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 100.yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar