Nazilli İşkur’a Nazilli Esnaf Oda Başkanlarından Ziyaret

Nazilli Esnaf Odası Başkanları İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik’i ziyaret ettiler. Ziyarete Bakırcılar Odası Başkanı Mehmet karadeli, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Olcay akyıldız, Manifaturacılar Odası Başkanı Hüdai tosun, Fırıncılar Odası Başkan V. Mehmet çelikyürek ve Marangozlar Odası Başkanı Ali Çetinkaya katıldı.

Nazilli İşkur’a Nazilli Esnaf Oda Başkanlarından Ziyaret

Ülkemizin içinde bulunduğu sürecin Nazilli özelinde daha sağlıklı yürütülmesi için kendi bünyelerinde bulunan esnafların devlet kurumları tarafından verilen desteklerden faydalanması, nitelikli personel ihtiyaçlarının temini ve küçük esnafların karşılaştıkları sorunlar ve çözüm yolları ziyaretin ana gündemini oluşturmuştur. Oda Başkanları adına konuşan Kuaförler odası başkanı Olcay AKYILDIZ; “Pandemi sürecinde Nazilli İŞKUR tarafında sürecin iyi yönetildiğini, Özellikle Kısa Çalışma Ödeneği ve Nakdi Ücret desteği konularında tüm esnaflarımıza geri dönüşümlerin çok hızlı olduğunu, bilgi amaçlı aramalarında daima muhatap bulunduğuna şahidiz. Bu konuda Nazilli İŞKUR personelini tebrik ederim” dedi.

Nazilli İŞKUR Müdürü Yakup ERGENLİK; Bir yılı aşkın bir süreçte kurum olarak işverenlerimize ve iş arayanlara daha etkili hizmet etmenin arayışları içerisindeyiz. Daha fazla istihdamı nasıl sağlayabiliriz, devletimiz tarafından verilen teşvik ve destekleri işverenlerimizi nasıl faydalandırabiliriz çabasındayız. Nazilli İŞKUR olarak Mali Müşavirler ve Muhasebecilerimiz ile iyi bir işbirliği çalışması içerisindeyiz. Karşılıklı işbirliği ile Pandemi sürecinde işverenlerimizin Kısa Çalışma Ödeneğinden daha fazla esnafımız faydalandı. Süreç devam edecek gibi görünüyor. Çözüm yollarını aradığımız dönemde Esnaf Odaları Başkanlarının ziyaretleri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir” şeklinde konuştu.

Ziyarette Kısa Çalışma Ödeneği, İşbaşı Eğitim programlarından faydalanılması, nitelikli eleman temini için Mesleki Eğitim Kurslarının açılması konularında işbirliği protokolleri düzenlenmesi konuları görüşülerek mutabakata varılmıştır. Ayrıca işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar