NECİP FİLİZ’DEN 23 NİSAN MESAJI…

NECİP FİLİZ’DEN 23 NİSAN MESAJI…

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

TBMM’nin açılışının 100. yılında, Türkiye’nin her geçen gün geliştiğini ve güçlendiğini gururla ifade edebileceğini vurgulayan Başkan Filiz; “ Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, tam bağımsız, lider ve güçlü Türkiye hedefine doğru sürdürdüğümüz kararlı yürüyüşümüz; Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, imza atacakları başarılarla Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında belirleyici olacaktır” dedi.

İstikbalimiz ve umudumuz olan çocuklarımıza daha iyi bir gelecek, daha büyük ve daha güçlü bir Türkiye bırakmak için tüm güçleri ile çalışmayı sürdürdüklerini belirten Başkan Filiz: “ Türkiye’nin gençleri üzerinden yükseleceğine, onların dinamizmi, parlak hedefleri, duru zihinleriyle 2023, 2071 hedeflerine ulaşacağına inancımız tamdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Milli Mücadeleye önderlik eden bir ruh ile 23 Nisan 1920’de açılan Meclisimiz, kurulduğu andan bugüne kadar geçen yüz yıllık süre içerisinde devletimizin, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin en büyük teminatı olmuştur. Bu gurur, 100 yıl önce olduğu gibi bugün de iradesiyle bu imkanı var eden aziz milletimizindir” ifadelerini kullandı.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Milletimizin en değerli varlığı çocuklarımız, mensubu olduğumuz milletin kültürüne, değerlerine, sembollerine sahip çıkacak olan, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler.  Çocuklarımızın sevgi ve hoşgörü dolu bir ortamda yetiştirilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, beklentilerinin karşılanması, sorunlarına çözüm bulunabilmesi ve umutlarının canlı tutulabilmesi, geleceğine yön verecek güçte bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amaçlarımız arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Çocuklarımızın yaşamlarını düzenleyebilmeleri ve geleceğe umutla bakabilmeleri için gereksinim duydukları tüm olanakları çocuklarımıza sağlamalı, onlara olan inanç ve güvenimizi asla yitirmemeliyiz. Çocuklarımızın yaşadığı sorunlara duyarlı yaklaşarak, üreteceğimiz çözümler ve bunları yaşama geçirebilme konusundaki başarımız, çocuklarımıza gelecekleri için sunabileceğimiz en değerli armağan olacaktır.

“BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN ÇOCUKLAR”

Tüm çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutluyor, aydınlık ve umut dolu yarınlarda yaşamalarını diliyorum. Tüm dünyanın salgınla mücadele ettiği zorlu süreçten dolayı bu yıl coşkumuzu, sevincimizi ve heyecanımızı evlerimizde yaşayacağız. 23 Nisan Perşembe günü saat 21.00’de 83 milyon tek yürek Milli Mücadele’nin eşsiz destanı İstiklal Marşımızı evlerimizde, balkonlarımızda ve pencerelerimizde ellerimizde bayraklarımızla okuyacağız. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, başta ilk Meclis Başkanımız, Milli Mücadelenin lideri ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve Birinci Mecliste kurtuluş mücadelesine omuz veren bütün milletvekillerimiz olmak üzere bu çatı altında görev yapmış olan, vatan, millet, bayrak ve devlet uğruna şehit düşen, gazi olan, makamların en yücesine ulaşan her bir vatan evladını rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar