Nevruz kutlamaları pandemiye rağmen lebaleb

Tüm Türkiye’de 21 Mart Nevruz kutlamaları yapılıyor. Diyarbakır'da ise bir yıl aradan sonra Nevruz Bayramı kutlandı. Vatandaşların alanlara HES kodu sorgulamasının ardından alınmasına rağmen, etkinlik alanlarında pandemi kurallarına uyulmadığı görüldü.

Nevruz kutlamaları pandemiye rağmen lebaleb

Koronavirüs salgını nedeni ile geçtiğimiz yıl yapılmayan Diyarbakır başta olmak üzere yurdun pek çok ilinde bu yıl yeniden kutlanmaya başladı. Diyarbakır’da saat 10.00’da başlayan etkinlik için Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz Parkı etrafında yaklaşık 5 bin polis görevlendirildi. Kutlamaların yapılacağı alanda bazı yollar trafiğe kapatılırken, parkın etrafı bariyerlerle çevrildi. Nevruz Bayramı etkinliğine katılmak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren alana gelmeye başladı. Güvenlik güçleri, vatandaşları üst kontrolünden geçirdikten sonra HES sorgulaması yaparak alana girişlerine izin verdi.

Kutlamaların yapıldığı şehirlerde Nevruz kutlamalarına katılan vatandaşların, alana girdikten sonra tedbirleri hiçe saydığı görüldü. Sosyal mesafenin sıfıra indiği kutlamalarda vatandaşların çoğu maske de takmadı. Kutlamalarda terör örgütünü simgeleyen paçavraların açıldığı da görüldü.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar