O meyvenin koronavirüsü 1 saat içinde yok ettiği açıklandı

Ülkemizde de etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgınına ilişkin çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada nar kabuğu özününün koronavirüsü sadece 1 saatte etkisiz hale getirdiği duyuruldu.

O meyvenin koronavirüsü 1 saat içinde yok ettiği açıklandı

Konuyla ilgili açıklama Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman, tarafından yapıldı. Uzman isim yaptığı açıklamasında pozitif çıkan bir PCR testinin 3 saat içerisinde negatife döndüğünün görüldüğünü belirtti.

YÜZDE 80 ETKİLİ

Prof. Dr. Arman, çalışmaların bakteriler üzerinde görüldüğünü ifade ederek, “Nar kabuğu özütü yanı sıra ürünün içinde zerdeçal ve zencefil bulunuyor. Daha önce bakteriler üzerinde yapılmış araştırmalar gösteriyor ki bu bitkilerin tek başlarına olan etkileri yüzde 24 ila 42 oranında etkiliyken bu bitkiler bir araya geldiklerinde yüzde 80’in üzerinde etki gösteriyorlar. Ayrıca, bu bileşenler tükürükteki lizozim salgısını artırarak vücudun doğal bağışıklığını koruyor” dedi.

PCR TESTİ 3 SAATTE NEGATİFE DÖNDÜ

İtalya’da bu maddelerin insan üzerindeki etkisine ilişkin yapılan araştırma sonucunda PCR testinin 3 saatte negatife döndüğünün görüldüğünü şu sözlerle ifade etti:

2 hafta süreyle, günde 3 kez nar kabuğu özütü, zencefil ve zerdeçal karışımlı formüle edilmiş bu ürün kullanıldığında gerçekten soğuk algınlığı olgularının daha az geliştiği, gelişen olguların daha kısa sürede sonlandığı, komplikasyonların daha az olduğu görülmüş. Laboratuvar belirtisiyle birleştirme olasılığımız olabilir. Koronavirüsle ilgili yapılan araştırmada özellikle koronavirüs pozitif hastalarda gene bu şekilde günde 3 kez uygulama önerisiyle kullanıldığında 3 saatte PCR testinin negatife döndüğü görülüyor. Dolayısıyla bu Kovid-19 etkeni mikroorganizmada da organizma içinde bir etkinliğin olduğunu gösteriyor. Bu zaten yutulan bir ürün değil ağızda durması yeterli. Esas bulaşma yollarını düşündüğümüzde esas giriş kapısı olan ağızda virüsü öldürme etkisini görüyoruz.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar