OKULLAR YAZIN AÇIK OLACAK MI? BAKANDAN AÇIKLAMA GELDİ!

OKULLAR YAZIN AÇIK OLACAK MI? BAKANDAN AÇIKLAMA GELDİ!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinde okulların açık olup olmayacağı konusundaki soru işaretlerine yanıt verdi. Bakan Selçuk; “Telafi eğitimi yapacağız. Telafi hızlandırılmış bir eğitimdir. EBA ile yapmaya çalıştığımız bir eğitimdir. Yazın okullar açık olacak yorumu kesinlikle doğru değil” dedi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında eğitim öğretim uzaktan devam ederken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan önemli bir açıklama geldi. Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kapsamında üniversitelerde, ilk ve orta öğretimde yaz tatilinde eğitim verilecek. Buna göre öğretmenler, yaz tatili içinde aralıksız 2 ay izinli olacak ancak bu 2 aylık izin sürelerine dokunulmadan kalan tatil zamanlarında yönetmelikte saptanacak meslekle ilgili çalışmalara katılmakla yükümlü olacak.

TELAFİ EĞİTİMİ OLACAK MI? NE KADAR SÜRECEK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinde okulların açık olup olmayacağı konusundaki kafa karışıklıklarının giderilmesi için açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, “Telafi eğitimi yapacağız. 2 ay okullarımız tatil oldu diyelim. Biz okulların tatil olduğu süre kadar telafi eğitimi yapmayız. Telafi hızlandırılmış bir eğitimdir. EBA ile yapmaya çalıştığımız bir eğitimdir. Yazın okullar açık olacak yorumu kesinlikle doğru değil” dedi.

BAKAN SELÇUK’TAN AÇIKLAMA GELDİ!

Okulların açılacağı tarih gündemde yer almaya devam ederken Meclis’ten karar geldi. Buna göre Covid-19 salgını nedeniyle yapılamayan eğitimlerin telafisine ilişkin düzenleme Meclis’te kabul edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da telafi eğitimiyle ilgili değerlendirmeleri paylaştı.  Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Selçuk, “TBMM’de kabul edilen ‘Telafi eğitimi düzenlemesi’ kısmi ve hızlandırılmış bir ‘telafi’ sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar