ÖSYM Açıkladı! KPSS Sonuçları Ne Açıklanacak?

ÖSYM tarafından bugün gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ilk oturumu gerçekleşti. Bugün yapılan sınavda, Genel Yetenek ve Eğitim bilimleri konuları yer aldı. 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan adaylar internet üzerinden KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusunu araştırmaya başladı. Konuya ilişkin ÖSYM'den açıklama geldi! İşte detaylar...

ÖSYM Açıkladı! KPSS Sonuçları Ne Açıklanacak?

ÖSYM tarafından bugün gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ilk oturumu gerçekleşti. Bugün yapılan sınavda, Genel Yetenek ve Eğitim bilimleri konuları yer aldı. 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan adaylar internet üzerinden KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusunu araştırmaya başladı. Konuya ilişkin ÖSYM’den açıklama geldi!

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kamu Personel Seçme Sınavı bu sabah yüzbinlerce adayın katılımı ile tamamlandı. İlk oturumun bitmesi ile birlikte, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları, soru ve cevapları adaylar tarafından merak konusu oldu.

KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi de geçtiğimiz haftalarda belli olmuştu.

22 Ekim’de Duyurulacak

Sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi sitesinde 22 Ekim’de duyurulacak.

Sonuçlar açıklandığı an, sınava katılan adaylar ÖSYM’nin resmi sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden sınav sonuçlarını öğrenilebilir durumda olacaklar.
Sınav sonucunu görebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz yeterli olacaktır.

Sınavın Soru ve Cevap Anahtarı Yayınlandı mı?

2020 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Soruları ve cevap anahtarı ile Eğitim Bilimleri soruları ve cevap anahtarı hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Ancak ÖSYM sınavlarının soru ve cevap anahtarları genellikle sınavdan bir gün sonra adayların erişimine açılıyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar