Öterken bayılan Denizli Horozu Japon basınında

Denizli’nin tescilli horozunun öterken nefesi yetmeyince düşüp bayılması, Japon medyasına konu oldu. Haber; “ Görenler enerjisine şaşırıyor” ve “ Bu horoz öttüğünde durmak nedir bilmiyor” başlıklarıyla verildi.

Öterken bayılan Denizli Horozu Japon basınında

Uzun süre ötmeleri ile meşhur olan Denizli horozları şehrin en önemli simgeleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda Denizli’de horoz sahibinin kayıt altına aldığı ilginç görüntüler gündeme oturmuştu. Paylaşılan görüntülerde horozun 15 saniye kadar öttüğü görülüyordu. Horoz daha fazla dayanamayınca, kısa süreli baygınlık geçirmişti. ‘Uzun süreli ötme’ namını bırakmak istemeyen bu horoz, nefesi yetmeyince bayılmıştı. Sahibinin sosyal medya üzerinden paylaştığı bu görüntü saatler içinde binlerce beğeni toplamıştı.

Uzun süre ötmek için büyük çaba gösteren horozun bayılana kadar öttüğü görüntüler, Japon medyasında da yer aldı. Denizli horozu, “Bu horoz öttüğünde durmak nedir bilmiyor”, “Görenler enerjisine şaşırıyor”, “Sosyal medyada yoğun ilgi gören video, çokça beğeni aldı” başlıkları Japon medyasına konu oldu. İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından yayınlanan haberin ardından tekrardan gündeme gelen Denizli horozu dünya genelinde izleyenleri kahkahaya boğarken, sosyal medyada büyük beğeni toplamaya devam ediyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar