Özcan; ” Çok net söylüyoruz hayat hakkı herşeyden öncedir”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, alınan yeni önlemler hakkında açıklamada bulundu.

Özcan; ” Çok net söylüyoruz hayat hakkı herşeyden öncedir”

“Süreci çok güzel atlatmıştık

Pandemi döneminin başlangıcından bu yana geçen süreci anlatan Özcan, ” Salgının ilk döneminde Sayın Kaymakamımız, Nazilli Belediyesindeki, arkadaşlarımız emniyetteki, jandarmadaki, hastanedeki arkadaşlarımız yerel ve genel idaredeki tüm arkadaşlarımız  ve vatandaşımızın  da katılımıyla çok güzel bir çalışma yürüttük. Vatandaşımız da çok hassasiyet gösterdi. Tüm dikkatini buraya arz etti.Süreci çok güzel atlatmıştık. Türkiye ortalamasının da çok çok altındaydık lakin bu yeni normal denilen sürecin  içerisinde vatandaşımızın  ikazlara rağmen dikkat etmesi gereken hassasiyetlere dikkat etmemesi neticesinde bu sefer ciddi manada artmış durumda gözüküyor. Nazilli için üzücü” dedi.

“Kamu kurumlarındaki çay ikramları yasaklandı

Yeni normal ile birlikte birçok kararın ve önlemin de alındığını belirten Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Dün Sayın Valimiz bir karar aldı düğünler iki saate indirildi, gelin ve damat dışında hiç kimse oynamayacak gibi bir çok kural getirildi. Maske ve sosyal mesafe konusunda daha hassas ve daha dikkatli olunacak.Kamu kurumlarındaki çay ikramları yasaklandı.Sadece kapalı su ikramları olacak bunun icin çay ocaklarımızı kapattık.bunlar çok önemli konular.Bu sorunun nasil yürüyeceğine dair toplantilar yapiyoruz.

Nazilli belediyesi  ve şahsi fikrim olarak öncelik vatandaşımızın sağlığıdır diyen Özcan, bu seneki deve güreşinin iptal olduğunu duyurdu.

“Var gücümüzle çalışıyoruz

Özcan; “Toplu halde bulunulan alanlarda mesafe ve hijyene dikkat etmeleri izolasyonun sağlanması çok önemli. Gördükleri aksaklıkları lütfen iletsinler. Bunun şakası yok.Var gücümüzle çalışıyoruz. Bu hayat hakkı her türlü haktan her türlü faaliyetten daha önce geliyor.Deve güreşinin yapılmaması kararını aldık.Arkadaşlarımızın yoğun bir şekilde bir arada bulunacakları ortamları oluşturmak istemiyoruz. 5 Eylülü festival niteliğinde kutlamak için çok hazırlık yapmıştık, her ne kadar bazı belediyeler böyle riskleri göze alsalar da biz almayacağız. Çok net söylüyoruz hayat hakkı herşeyden öncedir.

Başkan Özcan, Salgının her aşaması için  gerekli tedbirleri aldıklarını ama vatandaşların buna güvenerek hem kendi hem de başkalarının sağlığını riske atmamaları için bütün kurallara uymaları gerektiğini belirterek konuşmasını bitirdi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar