Pamukkale Belediyesi’nden Binlerce Çocuğa Tablet Desteği

Pandemi nedeniyle bütün dünyada evlere kapanırken; okullarda uzaktan eğitim metodu ile eğitim ve öğretim devam ediyor. Hal böyle olunca EBA ve benzeri eğitim sistemleri için tabletler eğitimin olmazsa olmazı haline geldi. "Eğitimde fırsat eşitliği" ilkesi ile yola çıkan Başkan Örki de Pamukkale ilçesi sınırları içindeki binlerce çocuğun yüzünü güldürdü.

Pamukkale Belediyesi’nden Binlerce Çocuğa Tablet Desteği

Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitimin büyük önem kazandığı bugünlerde tablet ve bilgisayarlar eğitimin olmazsa olmazı haline geldi. Bu yeni sistemde Pamukkale Belediyesi tablet dağıtarak eğitime dev bir destek verdi.

Pamukkale Belediyesi, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği uzaktan eğitim imkanına sahip olmayan 2  bin öğrenciye tabletlerini teslim etmeye başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de öğrencileri ziyaret ederek onların mutluluğuna ortak oldu.

Eğitimde Fırsat Eşitliği

Pamukkale Belediyesi tablet dağıtımında bizzat Başkan Örki de bulundu. Bu dönemde hiçbir öğrencinin eğitimden geri kalmasına gönüllerinin razı olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “Biz okullar açılmadan önce Milli Eğitim Müdürlüğü ile bağlantı kurarak, bakanlığımızın uyguladığı uzaktan eğitime evinde bilgisayar, tablet ya da telefon olmadığı için katılamayan öğrencilerimizi tespit ettik. Bu öğrencilere destek olmak için yola çıktık. Pamukkale Belediye Meclisi’nden de geçen kararla 2000 öğrenciye tablet dağıtmaya başladık. Kısa sürede ilçe genelinde öğrencilerimize tabletleri ekiplerimiz tarafından ulaştırılmış olacak. Pamukkale Belediyesi olarak gençlerimizin hayallerinin gerçekleşmesine katkı sunabilmenin huzuru içinde olacağız. Biz hiçbir çocuğumuzun eğitimden geri kalmasını istemiyoruz. Bütün imkanlarımızla çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Muhtardan Teşekkür

Kayıhan Mahalle Muhtarı Mahmut Uğuz, Pamukkale Belediyesi’ne bu hizmet için teşekkür ederek, “Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımıza tablet desteği veren Başkanımız Avni Örki’ye halkımız adına teşekkür ediyorum” derken, Siteler Mahalle Muhtarı Derya Gökdoğan, “Eğitime destek için önemli bir çalışma. Başkanımıza ve ilgililere tabletler için teşekkür ediyorum. Gönül ister herkese tablet dağıtalım ama imkanlar dahilinde başkanımız çocuklarımıza tabletlerini bizzat ulaştırdı. Kendisine mahallem adına teşekkür ederim” dedi.

Çocukların Mutlulukları Görülmeye Değerdi

Eğitim hayatlarına büyük bir konfor sağlayacak olan tabletlerine kavuşan çocukların mutlulukları ise görülmeye değerdi. Anne ve babaları eşliğinde tablet hediyelerini alan çocuklar Başkan Amcalarına teşekkür ettiler.

Tabletlerine kavuşan çocuklardan Meryem İnci Gökçen, Burak Kurt ve Fatma Zehra Salman da bu tabletler sayesinde daha iyi şartlarda derslerini çalışma imkanı bulacaklarını ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi ve başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ederim” diye konuştular.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar