PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN YAŞLILARA BÜYÜK HİZMET

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN YAŞLILARA BÜYÜK HİZMET

Korona virüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın son yayınladığı genelgeyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Pamukkale Belediyesi de bu yasakla birlikte ekipler oluşturarak evden çıkamayan yaşlı vatandaşların yardımına koştu.

Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce cana mal olan Korona virüsten korunmak için alınan tedbirler devam ediyor. “Evde kal Türkiye” sloganının yanında risk grubunda yer alan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Pamukkale Belediyesi, bu yasak nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlılar için özel ekipler oluşturdu. Özellikle tek başına yaşayan ve mağdur durumdaki vatandaşlara 7 gün 24 saat boyunca arayabilecekleri 4449220 nolu hattı açan Pamukkale Belediyesi, bu hat aracılığıyla yardım isteyen yaşlılara destek veriyor.

Özellikle pazar alışverişi yapılması için talep gelirken, 70 kişilik özel ekip vatandaşlara hizmet veriyor. Pazar yerlerinde polisler 65 yaşını aşkın olan vatandaşların kimlik kontrollerini yapıyor. Bu kişilerin pazar alanına girmesine izin verilmezken, Pamukkale Belediyesi ekipleri alış veriş listesindeki malzemeleri alıp bu kişilere teslim ediyor. Aracı olmayan yaşlılar ise Pamukkale Belediyesi tarafından evlerine kadar götürülüyor. Pamukkale Belediyesi ayrıca ilçe genelinde ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlara erzak dağıtımı da yaptı. Fatih, Deliktaş ve Cumhuriyet mahallelerinde yaşayan ve yaşları gereği sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle alış veriş yapamayan ihtiyaç sahibi ailelere içinde pazar malzemeleri bulunan erzaklar ulaştırıldı. Ayrıca Pamukkale Belediyesi ekipleri erzak dağıttıkları evleri dezenfekte ederek, yaşlılara daha steril ortam sağladı.

“PAMUKKALE BELEDİYESİ HER ZAMAN YANINIZDA

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, dünyanın ve Türkiye’nin korona virüs sınavından geçtiğini belirterek, “Korona virüs ile ilgili olarak devletimiz her türlü tedbiri alıyor. Son alınan kararla birlikte 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklandı. Biz de bu vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı hizmetler için özel hat kurduk. 4449220 nolu telefondan bize ulaşan vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Özellikle yalnız yaşayan ve mağdur olan vatandaşlarımızın pazar ihtiyacı başta olmak üzere neye ihtiyaçları varsa ekiplerimiz yapıyor. Pazar yerlerinde polis tarafından yapılan kontrolde 65 yaş üstü vatandaşlarımız pazar yerine alınmıyor. Buralarda da ekiplerimiz yaşlılarımızın alışverişini yapıp, aracı yoksa evine kadar götürüyor. Ayrıca 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza da içinde pazar alışverişinde alabilecekleri malzemeler olan poşetler dağıttık. Pamukkale Belediyesi olarak bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanındayız. Bu süreçte mümkün olduğu kadar evden çıkılmaması ve korona virüsten korunma yöntemlerinin uygulanmasını rica ediyoruz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir