Pamukkale’de Virüse Geçit Yok: Binlerce Bina Dezenfekte Edildi

Türkiye Koronavirüs ile topyekün bir mücadele için kolları sıvadı. Bu konuda hiç kuşkusuz belediyelere her zamankinden daha fazla sorumluluklar düştü. Bu sorumluluğu yerine getirmek amacıyla gece gündüz çalışan belediyelerden biri de Pamukkale Belediyesi... Pazarda, işyerlerinde hatta binalarda tedbirler ve hijyen çalışmaları belediye eliyle devam ediyor...

Pamukkale’de Virüse Geçit Yok: Binlerce Bina Dezenfekte Edildi

11 Mart tarihinden bugüne Türkiye’de de pek çok şey değişti. Aylar öncesinde dünyada adını duyuran Koronavirüs salgını; bu tarihte ilk vaka olarak ülkemizde de görüldü. Çok geçmeden vaka sayılarında birler onlara, yüzlere hatta binlere ulaştı… Hal böyle olunca topyekün bir mücadele için kollar sıvandı. Bu noktada hiç kuşkusuz en büyük görev de belediyelere düştü. İşte bu sorumluluğu yerine getirmek amacıyla kolları sıvayan Pamukkale Belediyesi ilaçlama ekipleri ile hijyen çalışmalarını genişletti. Pazarda ve sokaklarda başlayan farkındalık ve hijyen çalışmaları geldiğimiz noktada binalara kadar ulaştı.

Pandemi sürecinden bu yana ilçenin her alanında dezenfekte işlemlerini sürdüren Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde vaka tespit edilen binaların ortak kullanım alanları dezenfekte ediyor. Şimdiye kadar 2000’den fazla bina dezenfekte edilerek steril hale getirildi.

Pazar ve Sokaklardan Binalara…

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgınına karşı önlemlerini sürdürüyor. Koronavirüs vakaları ile mücadele için özel bir ekip kuran Pamukkale Belediyesi, pandemi tedbirleri kapsamında ilçe genelinde vakaların görüldüğü binalarda dezenfekte çalışması yapmaya devam ediyor. Gelen talepleri değerlendiren ekipler, ilçede vaka görülen vatandaşların evlerinin bulunduğu apartmanların ortak kullanım alanı olan kapı girişleri, kapı zilleri, apartman girişleri, apartman içindeki korkulukları ve apartman boşluklarını baştan aşağı dezenfekte ediyor.

“Önlemlerimizi Artırıyoruz”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, dünya genelinde ve ülkemizde halk sağlığını tehdit eden koronavirüs tedbirlerini ilk günden beri çok sıkı tuttuklarını belirterek, “Pamukkale Belediyesi olarak pandemi döneminde ilk günden bu yana hep teyakkuzda olduk. Ekiplerimiz ilçe genelinde vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları ortak yaşam merkezleri başta olmak üzere okullar, parklar, sağlık ocakları, PTT şubeleri, camiler, polis ve jandarma karakolları, yurtlar ile kamu binaları, esnaflarımızın işyerlerini düzenli olarak dezenfekte ediyor. Son zamanlarda artan vakaların önüne geçmek için tedbirlerimizi daha da arttırarak, özel ekiplerimizle ilçede vaka görülen vatandaşlarımızın apartmanlarının ortak kullanım alanlarını da dezenfekte ediyoruz. Pamukkale Belediyesi ilaçlama ekiplerimiz şimdiye kadar 2000’den fazla binayı dezenfekte ederek vakaların bulundu ev ve binalar steril hale getirildi. Hep birlikte bu sıkıntılı günlerin üstesinden geleceğiz inşallah” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar