PAMUKKALE’DE OTELLER KAPALI, TURİZMCİLERİN ELİ KOLU BAĞLI

PAMUKKALE’DE OTELLER KAPALI, TURİZMCİLERİN ELİ KOLU BAĞLI

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, korona virüs tedbirleri kapsamında Pamukkale’deki otellerin tamamına yakınının kapandığını söyledi. Tüm dünyayı etkileyen salgının turizmcilerin elini kolunu bağladığını belirtti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle Türkiye’de de tedbirler arttırıldı. Pek çok sektör gibi turizm sektörü de salgından olumsuz etkilendi. Pamukkale’deki oteller ve işletmeler Korona’ ya karşı tedbir çerçevesinde kapandı. Yerli ve yabancı turistlerin ise Ören Yeri’ne girişleri kapatıldı. Beyaz Cennet ıssız kaldı.

“LÜTFEN EVİNİZDE KALIN”

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Şen, evinde çektiği video ile seslendi. Evde kalın çağrısıyla sözlerine başlayan Başkan Şen; “Herkese sağlıklı günler diliyorum. Bu çekimi evimden, kendim gerçekleştiriyorum. Tüm vatandaşlarımızın evde kalmasını önemle rica ediyorum. Özellikle yaşlılarımız evlerinden dışarı çıkmasınlar. Gençlerimizde dışarı çıkarken çok dikkatli olsunlar. Unutmasınlar ki; eve geldiklerinde o virüsü taşıyıp, çok yakındaki insanlara, sevdiklerine bulaştırabilirler” dedi.

PAMUKKALE’DEKİ TESİSLERİN NEREDEYSE TAMAMI KAPANDI

Pamukkale’deki otellerin ve işletmelerin durumundan da söz eden Başkan Şen; “Pamukkale’deki tesislerimizin çok büyük bir bölümü kapandı. Kapanmayan tesislerimiz de hazırlık içindeler. Kapanmak için işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Hükümetimizin almış olduğu son önlemlerle İŞKUR üzerinden turizmcilere verilen bir destek var. İŞKUR üzerinden, personelimizin maaşlarını öncelikle 3 ay, ki bunun 3 ayla kalmasını arzu ediyoruz, hatta en kısa zamanda korona virüsün tüm dünyada tedavisinin bulunarak tamamen yok olmasını diliyoruz. Özellikle Pamukkale Ören Yeri’nin de kapanması, sınır kapılarının kapanması ve uçak seferlerinin durdurulması zaten turizmcilerin elini kolunu bağladı. Ayrıca iç piyasada hizmet veren otellerimiz, termal tesislerimiz de termal havuzların kapatılmasıyla bu hizmeti veremez hale geldi. Bu nedenle Pamukkale’deki tesislerimiz neredeyse yüzde 100 kapalı duruma geldi. Şehir içindeki otellerimiz de bir bir kapanıyor. Yakın zamanda tüm otellerin kapandığını göreceğiz” diye konuştu.

KORONA ÖNCESİ PAMUKKALE
KORONA’DAN SONRA PAMUKKALE

“TEMENNİMİZ KORONA’DAN BİR AN ÖNCE KURTULMAK”

Başkan Şen iyi dileklerde de bulunarak; “Temennimiz bir an önce korona virüsünden kurtulmak. Tüm insanlığın, ülkemiz insanlarının bu virüsten en az zarar görerek bu virüsün bertaraf edilmesini diliyoruz. Herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir