PASVAK Aşevi İş Başında!

PASVAK Aşevi İş Başında!

Bütün dünyada büyük bir tehdit yaratan Koronavirüs salgının ardından Türkiye’de de pek çok yardım ve dayanışma derneği harekete geçti. Yapılan çalışmalar kapsamında PASVAK (Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı ) Aşevi de çalışmalarına taam gaz devam etti.

Bugün yapılan çalışmalar kapsamında PASVAK yetkilileri basın açıklamasında bulundu. Yapıla açıklama ise şöyle:

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı/ Aşevi olarak içinde bulunduğumuz Koronavirüs salgınını göz önünde bulundurup bulaş ihtimalini azaltmak için sıcak yemek yerine geçici, alternatif çözüm olan iaşe yardımı hizmetine geçmiştik.

Dünya çapında salgından en çok etkilenen grup olan yaşlılar aşevimizin de her gün sıcak yemek hizmeti götürdüğü kişiler arasındadır. İaşe yardımı kararı almadan önce hizmet götürdüğümüz 65 yaş üstü yaşlılarımız ile tek tek iletişime geçildi.  Geçici durum kendilerine anlatıldı ve görüşleri alındı. Çoğu bu dönemde yanında birileri olduğunu ya da yemek yaparken yardım alacağı komşusu ya da yakını olduğunu, hatta bu hizmetin kendileri için güvenli olacağını söylediler. Tabi bu süreçte bazı yaşlılarımız yemek yapmakta zorlandıklarını aşevini arayarak bildirdiler. Pasvak yönetim kurulu bu durumu acilen değerlendirmeye aldı.

Hizmetlerimizi en hassas şekilde yürüttüğümüz bu dönemde, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı yönetim kurulu olarak aldığımız karar ile 65 yaş üstü yaşlılarımız için sıcak yemek hizmetimize kaldığı yerden devam edeceğiz. Yemekler ihtiyaç sahiplerine tek kullanımlık kaplar ile ekmeği ile birlikte kapılarına kadar götürülecektir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar