PASVAK’TAN KORONA TEDBİRİ: SICAK YEMEK YERİNE, İAŞE YARDIMI

PASVAK’TAN KORONA TEDBİRİ: SICAK YEMEK YERİNE, İAŞE YARDIMI

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) Yönetim Kurulu tarafından Korona virüs ile ilgili açıklama geldi. Çalışmaların özenle sürdürüldüğünü belirten PASVAK Yönetimi, salgının bulaşma ihtimalini azaltmak adına geçici bir süre sıcak yemek yerine iaşe yardımına geçileceğini duyurdu.

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) Yönetim Kurulu, Korona Virüs tedbirleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. PASVAK Yönetimi yaptıkları açıklamada; “Sosyal hayatı sarsan, gündemi ciddi şekilde meşgul edip kaygı ortamı yaratan salgına dair PASVAK Aşevi yönetim kurulu olarak korono virüse dair tüm gelişmeleri dikkatle takip etmekte ve hali hazırda devam eden yemek dağıtım faaliyetimizi kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarımızı özenle sürdürmekteyiz. 16 yıldır, her gün 1200 ihtiyaç sahibine 2 öğün yetecek, 3 çeşit sıcak yemeği ekmeğiyle birlikte kapılarına kadar ulaştırmaktayız. Aşevinde yemekler temiz ve sağlıklı bir şekilde, tam zamanlı çalışan gıda mühendisi gözetiminde imal edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

“GEREKLİ BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALIYORUZ”

Gerekli önlemlerin alınarak ihtiyaç sahiplerine yemeklerin dağıtımının gerçekleştirildiğini vurgulayan PASVAK Yönetimi; “Dağıtım personelimiz, dağıtım esnasında bone eldiven ve maske kullanmakta, her evde eldiven yenileyip, kişiler ile mesafeyi koruyarak kurallara uymaktadır. Bir gün öncesinde bırakılan ve bir gün sonrasında ihtiyaç sahipleri tarafından temiz bir şekilde tarafımıza teslim edilen sefer tasları, dağıtım sonrası aşevinde tekrardan bulaşık makinasında deterjanlı su ile yüksek derecede yıkanmaktadır. Dağıtım araçlarımız her gün yıkanıp dezenfekte edilmektedir” dedi.

“GEÇİCİ SÜRELİĞİNE SICAK YEMEK YERİNE, İAŞE YARDIMI YAPILACAK”

PASVAK olarak yeni bir tedbiri hayata geçireceklerini de belirten yönetim; “Göstermiş olduğumuz bu titizliğe rağmen yemek verdiğimiz kişiler günlük sosyal temas ile ilgili olarak bizlere kaygılarını iletmişlerdir. Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirmede, bulaş ihtimalini azaltmak bakımından, geçici olarak, sıcak yemek yerine iaşe yardımına geçilmesinin daha isabetli olacağı kanaatine varmıştır. Dayanıklı ekmek ve et kavurmasını da içeren gıda paketlerimiz iki haftada bir ihtiyaç sahiplerinin kapılarına ulaştırılacaktır. Küresel anlamda maruz kalınan bu salgından insanların hem bedensel hem de psikolojik olarak etkilenmemeleri en büyük temennimizdir. Dağıtılacak ürünler; nohut, makarna, pirinç, bulgur, un ,süt, yağ, salça, kavurma ve Trabzon ekmeğidir” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar