PAÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ KİLİTLENDİ

PAÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ KİLİTLENDİ

Korona virüs salgını nedeniyle bu sabah uzaktan eğitime başlayacak olan Pamukkale Üniversitesi’nin sistemine giriş yapılamadı. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yaptı. Sisteme öğrenci sayısının 2 katı giriş yapıldığını söyledi.

Korona virüs salgını nedeniyle üniversiteler tatil edilmişti. 16 Mart’ta başlayan tatil sonrası Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 23 Mart’ta uzaktan eğitimin başlayacağını duyurdu. 23 Mart Pazartesi günü itibariyle öğrenciler bilgisayarların başına geçti. Duyurulan ders saatinde sisteme giriş yapmak istediler, ancak sistem açılmadı.

ÖĞRENCİ SAYISI 52 BİN, SİSTEME GİRİŞ 103 BİN

 Öğrenciler sosyal medya üzerinden Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a alt yapı ile ilgili sitemlerini iletti. Yoklamada devamsız olmaktan çekindiklerini dile getirdi. Rektör Hüseyin Bağ ise sosyal medyadan açıklama yaptı. Bağ açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Sevgili öğrencilerimiz, sisteme yoğun giriş yapıldığı belirli zamanlarda sistem hatası yaşanmaktadır. Aynı anda dersi olan ve sisteme giriş yapması beklenen öğrenci sayısı 10 bin kadardır. Ancak bugün bir saat içerisinde 103 bin oturum açıldığı görülmüştür. Toplam öğrenci sayımız 52 bin iken 103 bin sayısı normalin çok üstündedir. Bu nedenle belirli bir süre sisteme yalnızca hocalar girip derslerini anlatacaklar. Öğrencilerimiz daha sonra sistemden dersleri takip edecekler. Sistemden dersi izlemiş olmak devam olarak kabul edilecektir.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar