POLİS MEMURU DUMAN İÇİNDE KALAN GENCİ KURTARDI

POLİS MEMURU DUMAN İÇİNDE KALAN GENCİ KURTARDI

Denizli’de geçtiğimiz Nisan ayında babasına kızdığı için balkondaki kombiyi parçalayıp atan genç, dün de yaşadığı evi ateşe vermişti. 27 yaşındaki Ümit Uğur K.’yi duman içinde kalan evden çıkarılma anı komşuları tarafından görüntülendi. Polis memurunun şahsı çıkarmak için gösterdiği çaba ise takdir topladı.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde 19 Nisan 2020’de meydana gelen olayda telefonda konuştuğu babasına kızdığı için balkondaki kombiyi söküp atan ve gaz akışı devam ederken sigara yakarak tehlikeyi artıran Ümit Uğur K., dün de yaşadığı aynı evi ateşe verdi. Bilinmeyen bir nedenden ötürü oturduğu evin yatak odasını tutuşturan genç adamın yaşadığı ev kısa sürede duman altı oldu. Dumanların yükseldiği gören komşuları durumu hemen polis ve itfaiye ekiplerine ihbar etti.

DUMAN ALTI EVDEN ÇIKMAYA İKNA OLMADI

Dumanlar yükseldiği esnada içeride olduğu öğrenilen Ümit Uğur K. evden dışarı çıkmadı. Polis ekiplerinin evin arka tarafından bulunan bölümden çıkarmak istediği şahıs, ikna edilemedi. O anlar komşuları tarafından kaydedilirken görüntülerde bir polis memurunun Ümit Uğur K.’yi duman altı olan evden çıkarmak için yoğun çaba sarf ettiği görüldü. Polis memuru genç adamı ikna etmek için ‘Uğur bak ben Mehmet abin. Her zaman gelen kişi biliyorsun değil mi? Bak beni tanıyorsun. Daha önce seninle çok konuştuk. Beni seviyorsun biliyorum. Hadi benim için atla Uğur’um’ diyerek hitap etti.

POLİS MEMURUNUN YOĞUN ÇABASI İLE İKNA OLDU

Evden dumanlar yükselirken polis memurunun çabalarına rağmen ikna olmayan şahsı bulunduğu bölgeden çıkarmak için çaba gösteren polis memuru ‘Uğur lütfen atla, bak ben geleceğim’ diyerek Ümit Uğur K.’nin bulunduğu yere çıktı. Genç adamı güvene alan polis, ‘Uğur gel babam, gel oğlum’ diyerek genç adamı bulunduğu yerden indirerek 112 Sağlık ekiplerine teslim etti.

Polis Memurunun yoğun çabası büyük takdir toplarken Ümit Uğur K.’da kontrol amaçlı olarak hastaneye kaldırıldı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar