RESTORANLARDA MASALAR KALKACAK!

RESTORANLARDA MASALAR KALKACAK!

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, bugün saat 24:00 itibariyle sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 şehrin Valiliklerine Korona Virüs salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderildi. Genelge ile bugün gece yarısı saat 24:00 itibariyle alkollü ya da alkolsüz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek. Bu mekanlarda oturma alanlarının kaldırılması sağlanacak, müşteri kabul etmemeleri konusunda gerekli işlemler yapılacak.

Bakanlık söz konusu tedbirlere ilişkin vali, kaymakamlar, il ve ilçe belediyelerinin iş birliği içerisinde gerekli kararların alınarak, tedbirlerin ivedilikle uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir