SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN ONLİNE KORONA UYGULAMASI!

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN ONLİNE KORONA UYGULAMASI!

Türkiye’de Corona virüsten ölüm ve vaka sayısı her geçen gün yükseliyor. Sağlık Bakanlığı ise vatandaşların online Corona virüs testi yapabilmeleri için bir site yayına aldı. Sitede sorulan sorulara verilen cevaplara göre Corona pozitif çıkma ihtimali değerlendiriliyor.


Sağlık Bakanlığı ‘online corona testi’ yapılabilmesi için bir site yayına aldı. Sitede, “Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir” uyarısı da bulunuyor.

koronaonlem.saglik.gov.tr adresli sitede yöneltilen sorulara göre verilen cevaplar değerlendiriliyor ve “Beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda Corona virüs ile karşılaşmış olma ihtimaliniz düşüktür” ya da “Beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda sağlık durumunuzun yakından değerlendirilmesi için lütfen maskenizi takarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz” uyarısında bulunuluyor.


TC kimlik numarası ve kişisel bilgiler ile girilen sitede yoğunluğu önlemek için bir vatandaşın bir günde en fazla beş başvuru yapma hakkı bulunuyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar