Şahin Tin: “İftira Atanlardan Hesap Soracağım”

Meclis'te devam eden bütçe görüşmelerinde sesler yükselmeye devam ederken; geçtiğimiz günlerde yaşanan gerilimin odağında AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin vardı. Meclis konuşmasında yaşanan tartışmalar ve iddalara milletvekilinden yanıt geldi. Şahin Tin; cevabını belgelerle ve sert açıklamalarıyla verdi...

Şahin Tin: “İftira Atanlardan Hesap Soracağım”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemi haftalardır 2021 bütçe görüşmeleri oldu. Bakanlıklar bütçelerini meclis kürsüsünden açıklarken; TBMM koltuklarından da sesler yükseldi. ‘Ekmek’ tartışmalarına adı karışan siyasetçilerden biri de AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin oldu.

“Delilleri İle Çürütülmüş İftiradır”

Meclisteki tartışmalar gündemdeki yerini korurken; kentte yayın hayatına devam eden bir internet sitesinin; “Kebap Faturaları” içeriğindeki haberine Milletvekilinden yanıt gecikmedi. Habere yer veren internet sitesinin “Şahin Tin’in Çivril Belediyesi’ne yediği kebabın faturasını ödettiği” iddiasını yeniden gündeme getirmesinin ardından Milletvekili Şahin Tin kendi sosyal medya adreslerinden açıklama yaptı. AK Parti Milletvekili Şahin Tin; açıklamasında “Hakkımdaki “yediği yemekleri belediyeye ödetti” başlıklı haberler, delilleriyle çürütülmüş iftiradır” cümlelerine yer verdi.

Geçmiş Delilleri Paylaştı

“Yemek faturaları” iddialarının geçmiş dönemde gündeme geldiğinin ancak bu iddianın aynı dönemde belgelerle çürütüldüğünün altını çizen Milletvekili Şahin Tin; önceki dönem Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven ve yeni dönem Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın da açıklamalarını paylaştı. İddiaların kamuoyunda yer aldığı dönemde her iki belediye başkanı da evrakta sahtecilik yapılarak söz konusu faturaların Milletvekiline aitmiş gibi gösterildiğini açıklamıştı.

“Maksatlı Olarak Yeniden Gündemde”

Geçmiş dönemde belgeleri ile çürütülen iddiaların yeniden gündeme gelmesini ‘Çamur siyaseti’ olarak adlandıran Milletvekili Şahin Tin; o dönemde kamuoyuna duyurulan ve belgelenen faturaların gerçek örneklerini; “Kimlerin oyunu olduğu aşikar yalan haberler, maksatlı olarak tekrar gündeme sokulmuştur. Yargıya taşıdığım, çamur siyasetini ve kaynağını kurutacak belgeleri bilginize sunuyorum” cümleleri ile yeniden paylaştı.

‘Ekmek’ tartışmalarının ardından, ‘Yemek Faturaları’ iddiaları ile gündeme gelen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; kendisine iftira atanlarla yargı önünde hesaplaşacağını söyledi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar