Seferihisar’da sular çekildi, tekneler karaya oturdu

İzmir’in Seferihisar ilçesinde deniz suyu metrelerce çekildi. Suların çekilmesiyle deniz kenarında demirli bulunan onlarca tekne karaya oturdu. Suların metrelerce çekilmesi Seferihisarlıları tedirgin etti. Deprem olmasından endişe eden halk panik yaşıyor.

Seferihisar’da sular çekildi, tekneler karaya oturdu

İzmir’in Seferihisar İlçesi’ne bağlı Sığacık Koyu’nda yaşayanlar deniz suyunun metrelerce çekilmesiyle büyük tedirginlik yaşadı. Teknelerin bile karaya oturduğunu fark eden Seferihisarlılar market, manav gibi alışveriş yerlerinde birbiriyle karşılaşınca konuyu suların çekilmesine ardından da depreme getirdi. Büyük panik yaşayan ve geceleri adeta bir saatlik uykuya hasret kalan Seferihisarlılar “Sakin olun demek burada yaşamayanlar için sıradan bir kelime. Adeta diken üstünde yaşıyoruz. İnşallah deprem falan olmaz” yorumunu yaptılar.

“VATANDAŞLAR TEDİRGİN OLMASIN”

Suların çekilmesiyle deprem arasında bir bağlantı olamayacağını belirten yetkililer ise; “Onların içinde bulunduğu durumun farkındayız. Ama deprem ile suların çekilmesi arasında bilimsel bir bağlantı bulunmuyor. Bu gelgit olayından kaynaklanmaktadır” diye açıklamada bulundu. Poyrazdan esen rüzgarın da Seferihisar’ı vurduğunu belirten balıkçılar “Mart ayının başında sert rüzgarın çıkması normal bir tabiat olayı. Suların çekilmesinin depremle ilgisi olacağını düşünmüyoruz. Sert rüzgar ve gelgit olayı sebebiyle sular çekildi. Vatandaşlar tedirgin olmasın” diye konuştu.

YENİÇAĞ / EGE SÖZENER

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar