Şehzadeler SYDV bu yıl 3 bin 500 haneye 700’er kiloluk kömür yardımı yapacak

Türkiye Cumhuriyeti devleti ihtiyaç sahiplerinin kış aylarında üşümemesi için kömür yardımlarını sürdürüyor. Manisa’da Şehzadeler Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Şehzadeler SYDV) bu yıl 3 bin 500 haneye 700’er kiloluk kömür yardımı yapacak.

Şehzadeler SYDV bu yıl 3 bin 500 haneye 700’er kiloluk kömür yardımı yapacak

İhtiyaç olursa belediyeler aracılığıyla da destek verilecek. Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, kömür yardımlarını özellikle ödeme gücü belirli sınırın altında olan vatandaşlara yapılması noktasında özen gösterdiklerini ancak durumu iyi olduğu halde başvuranların bulunduğunu açıkladı.

Vatandaşların kışı sıkıntısız geçirmeleri için çaba sarf ettiklerini kaydeden Kaymakam Çaykara, “Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak bu yıl kömür yardımlarına başladık. 3 bin 500 haneye dağıtmayı planlıyoruz. Özellikle sobalı evlerde ödeme gücü düşük olan vatandaşlarımızın yararlanması için çalışmalar devam ediyor. Hane başı 700 kilo kömür dağıtılacak. İhtiyaç olduğunda belediyemiz de kendi imkanlarıyla destek olacak. Özellikle kömür yardımının ödeme gücü belirli sınırın altında olan vatandaşlarımıza yapılmasına özen gösteriyoruz. Ancak ısrarla maddi durumu ve gücü biraz daha iyi olduğu halde de müracaat edenler var. onların da durumlarını ekiplerimiz ayrıca değerlendiriyor. Vatandaşımızın kışı sıkıntısız geçirmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Devletimiz her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanındadır” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar