Başkan Gemi: “Serinhisar Baştan Sona Yenilenecek!”

EGE TV Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Vekil Erdağı, Denizli’nin Serinhisar ilçesine giderek Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi’yi makamında ziyaret etti. Nazik ziyaretlerinden dolayı Adem ve Vekil Erdağı’na teşekkür eden Başkan Gemi, göreve geldiği günden bugüne ilçede gerçekleştirdikleri çalışmalardan ve projelerden söz etti, hedeflerini anlattı.

Başkan Gemi: “Serinhisar Baştan Sona Yenilenecek!”

EGE TV Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Vekil Erdağı, ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Denizli’nin Serinhisar ilçesine giden Adem ve Vekil Erdağı, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi’yi makamında ziyaret etti. Başkan Gemi, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, EGE TV ailesine çalışmalarında başarılar diledi. Adem Erdağı ise EGE TV’nin çalışmaları ile ilgili Başkan Gemi’ye bilgiler verdi.

“İLK ÖNCE ÜNİVERSİTENİN EKSİKLERİNİ TAMAMLADIK”

Ziyarette Serinhisar’a kazandırılan ve kazandırılması planlanan projeler de konuşuldu. Başkan Gemi, göreve geldiği günden bu yana geçen 2 yıllık sürede ilçede gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Başkan Gemi; “Göreve gelmem ile birlikte ilk önce üniversitemizin ve öğrenci yurdumuzun eksiklerini tamamladık ve hizmete açtık. Ardından ilk yılımızda Güneş Enerjisi Santralimizi, yaklaşık yıllık 2 milyon KW/saat  elektrik üreten bir tesisi, ilçemize kazandırdık. Seramızı yaptık. İl Tarım’a katkı sağladık. Bunların yanında alt yapı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandı. Üst yapı çalışmalarına hem Büyükşehir hem de Serinhisar Belediyesi olarak devam ediyoruz. Kilit parke fabrikamızdaki eksikleri gidererek döşediğimiz kilit parkelerin bir kısmını kendimiz üretiyoruz” dedi.

serinhisar belediye başkanı“YATAĞAN PAZARYERİ İNŞAATI BU YIL BAŞLAYACAK”

“Yatağan’da pazaryeri çalışmamız devam ediyor” diyen Başkan Gemi sözlerinin devamında; “Proje tamamlandı. İller Bankası’ndan kredi onayı bekliyoruz. Bu yıl içerisinde Yatağan’da pazaryeri inşaatına başlanacak. Hayvancılık bölgesi ile ilgili de ciddi çalışmalarımız var. Elektrik bağlantısı konusunda Aydem ile görüşmelerimizin ardından çalışmalarımız sonuçlandı. Aynı bölgede yolların açılması, altyapının tamamlanması konusunda çalışmalarımız önümüzdeki süreçte devam edecek. Yatağan’da Çakı ve Bıçak Sanayi Sitesi’nin yapılması için kendilerine destek olmaya gayret gösteriyoruz. Serinhisar 2. Leblebiciler Sanayi Sitesi yapımı çalışması kısa zamanda başlayacak. Konuyla ilgili gereken desteği sağlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“SERİNHİSAR ESNAFININ HER DAİM YANINDAYIZ”

Pandemi sürecinde yürüttükleri çalışmaları da aktaran Başkan Hüseyin Gemi; “Pandemi süresince maske ve dezenfektan dağıtımı, vatandaşların yoğun kullandığı ve bulunduğu alanlarda günlük veya haftalık periyotlarla dezenfeksiyon yapılması konusunda önemli çalışmalar yaptık. Okul, hastane, kamu kurumları, camiler ve esnaflarımızın dükkanlarına kadar hemen hemen her noktada dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdik. Pazaryerinin açılması konusunda çok ciddi gayretler gösterdik. Pazaryerini sürekli açık tuttuk. Açık tutarken de vatandaşlarımızın sağlığını dikkate alarak, tüm tedbirleri uygulayarak ve gerekli denetimleri sağlayarak bu çalışmayı gerçekleştirdik. İşini kaybeden, gelir sıkıntısı yaşayan esnaflarımıza pandemi süresince gıda yardımlarında bulunduk. Serinhisar esnafımızın her daim yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Turizm alanında da, anayol üzerinde bulunan bütün esnaflarımıza destek sağlamak amacıyla Turizm İl Müdürlüğü ile ortak projeler var. Müze müdürlükleri burada kazı yapıyorlar, onlara destek veriyoruz. Geçtiğimiz Anneler Günü’nde annelerimiz dışarı çıkamadılar. Biz onlara ulaştık. Karanfillerimizi götürdük. 23 Nisan’da da coşkuyu evlerinde yaşayan çocuklarımızın evlerine Nutuk ve Türk Bayrağı götürdük. Yatağan Mahallemizde ‘’çörek derme’’ etkinliği vardır. Çocuklar dışarı çıkıp çörek deremediler ama onlara çöreği biz ulaştırdık” diye konuştu.

“KISA ZAMANDA SERİNHİSAR DA ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

Hayata geçirmeyi planladıkları projeler ve hedeflerden de söz eden Başkan Gemi şunları söyledi: “Serinhisar Merkez’de bir yarı olimpik yüzme havuzu ve havuz başı düğün salonu projemiz var. Bu yıl içerisinde inşaatı tamamlanacak. Mevcut parkımızı revize çalışmamız var ve bu yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. Leader Projesi’ni hayata geçirdik. Yaklaşık 2 milyon TL’lik bir kaynak. Yaklaşık 3 yıl içerisinde ilçe halkına sunulacak. Dezavantajlı grupların iş edinmesi, kadın kooperatifleri konusunda çok ciddi destekler verdik. Serinhisar çok kısa zamanda ciddi gelişmeler sağlayacak projelere kavuşacak. Serinhisar vatandaşının ihtiyaçlarına yanıt verebilen, huzurun ve refahın ilçesi olacak. Her alanda biz varız.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar