SEZON BİTENE KADAR DENİZLİSPOR’DA KALACAKLAR

SEZON BİTENE KADAR DENİZLİSPOR’DA KALACAKLAR

Korona virüsü salgını nedeniyle ara verilen futbol müsabakalarının ardından sezon sonunda sona erecek olan sözleşmelerin durumunun ne olacağı merak konusuydu. Denizlispor’da ise 15 futbolcu’nun 30 Haziran 2020’de sözleşmesi sona eriyor. FIFA yaptığı açıklama ile bu muammaya son noktayı koydu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü (Covid-19) salgını sebebiyle dünyanın hemen her ülkesinde liglere ara verilirken sezon sonunda bitecek olan sözleşmelerin akıbeti de merak konusu olmuştu. FIFA konuya açıklık getirdi.

SEZON BİTENE KADAR GEÇERLİ OLMASI TAVSİYESİ

Yapılan açıklamaya göre sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan futbolcuların kontratlarının sezon tamamlanana dek geçerli olması önerildi. Benzer karar, kontrat başlangıç tarihleriyle ilgili olarak da alındı. Bu da kontrat başlangıçlarının yeni sezonun başlangıç tarihi olması anlamına geliyor. FIFA tarafından yapılan açıklamada onaylanan bu kılavuzun dünya genelinde takip edilmesinin umulduğu belirtildi.

DENİZLİSPOR’DA 15 FUTBOLCU VAR

Denizlispor’da bu tavsiye kararının ilgilendiğirdiği ise 15 futbolcu var. Yeşil-siyahlılarda Adam Stackhowiak, Tolgahan Acar, Syam Ben Youssef, Oğuz Yılmaz, Mustafa Yumlu,Zakarya Bergdich, Zeki Yavru, Ogenyi Onazi, Issac Sackey, Radowslaw Murawski, Kibong Mbamba, Sedat Şahintürk, Modou Barrow, Olcay Şahan ve Oscar Estupinan’ın 30 Haziran 2020’de sözleşmeleri bitiyor. Kararın uygulanması halinde oyuncular Süper Lig’de sezon bitene kadar Denizlispor’da kalacaklar.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar