Soma’da alkışlanacak hareket! Satılmayan ekmekleri barınağa bağışladı

Manisa’nın Soma ilçesinde fırıncılık yapan bir çiftin, işletmelerinde satılmayan ekmekleri 3 yıl boyunca belediye hayvan barınağına bağışladığı ortaya çıktı. Yardımsever çift, ilçe belediye başkanı tarafından ödüllendirildi.

Soma’da alkışlanacak hareket! Satılmayan ekmekleri barınağa bağışladı

Manisa’ya bağlı Soma ilçesinden duyanların yüreklerini yumuşatan bir haber geldi. İlçede fırıncılık yapan bir çiftin, işletmelerinde satılmayan ekmekleri 3 yıldır düzenli olarak belediye hayvan barınağına verdiği ortaya çıktı. Tuncay ve Ayşe Sağlam çiftinin, işletmelerinde ellerinde kalan ekmeği, 2018’den bu yana Soma Belediyesi bünyesindeki hayvan barınağına verdiğini öğrenen Belediye Başkanı Ali Tulup ise işletmeci çifti makamında ağırladı.

Aileye duyarlı davranışları dolayısıyla teşekkür eden Belediye Başkanı Tulup, Sağlam çiftinin tutumunun herkese örnek olması gerektiğini söyledi. Tulup yaptığı açıklamanın ardından yardımsever çifte, çeşitli hediyeler ve imzaladığı takdirnameyi verdi. Yardımsever Tuncay Sağlam da yaptığı açıklamada her akşam fırında satılmayan bayat ekmekleri çöpe atmak yerine sokak hayvanlarına bağışladıklarını söyleyerek, “Barınaktaki görevliler, ‘hayvanlara çok iyi geliyor, severek yiyorlar’ deyince bu davranışı düzenli hale getirdim. 3 yıldır devam ettiriyorum, gücüm el verdiği sürece de bunu yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

 

İHA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar