Son Dakika! Fox Tv Fatih Portakal İstifasını Doğruladı

Hafta içi her gün saat 19:00'da ekranları karşısında izleyiciyle buluşan ve Türkiye'nin en çok izlenen haber bültenini sunan Fatih Portakal, Fox Tv'den ayrıldı. Detaylar haberimizde...

Son Dakika! Fox Tv Fatih Portakal İstifasını Doğruladı

Hafta içi her gün saat 19:00’da ekranları karşısında izleyiciyle buluşan ve Türkiye’nin en çok izlenen haber bültenini sunan Fatih Portakal, Fox Tv’den ayrıldı.

“Kendimi Tekrarlamaya başladım”

Fatih Portakal istifa sebebi olarak “yorulmasını” gösterdi. Doğan Şentürk’e “Ben artık yoruldum. Kendimi tekrarlamaya başladım. Artık gazetecilik yapmayacağım emekli olmak istiyorum” dedi.

“Emekli olan” Fatih Portakal vedasını ana haber bülteninde yapacak ve FOX ana haber sunuculuğu devrini kapatacak.

YERİNE GELECEK İSİM HAFTA ORTASINDA AÇIKLANACAK

Fox TV’nin bu kararın ardından hızla yeni bir isim için harekete geçtiği ve bir isimle anlaşma da sağlandığı bildirildi. Bu hafta ortasına kadar yeni ismin de açıklanacağı belirtildi.

FOX TV FATİH PORTAKAL’IN GÖREVDEN AYRILDIĞINI DOĞRULADI

Fox Tv dün gece saatlerinde ortaya atılan “Fatih Portakal kanaldan ayrıldı” iddialarını doğruladı.

İşte istifa iddialarının ardından kanaldan gelen açıklama:

“2010 yılından beri kanalımızda Fox Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.

Fatih Portakal görevi süresince FOX’un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karar saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz.

Doğan Şentürk yönetimindeki FOX haber bugünden sonra da aynı çizgide, etik gazetecilik ilkelerini en ön planda tutarak, doğru ve objektif haber politikasına devam edecektir.

Konuyla ilgili yazılı basın, görsel basın ve sosyal medyada yayılan spekülatif ve yanıltıcı yorumlar için tüm kamuoyundan hassasiyet göstermelerini ve yaptığımız bu açıklama dışındaki yorumlara itimat etmemelerini rica ederiz. Saygılarımızla.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir