SOSYAL MEDYADAN UZAKLAŞTI TÜRKİYE 3’SÜ OLDU

Manisa'da yaşayan 14 yaşındaki  İlayda Kaya  Sosyal medyadan uzaklaşmak için başladı boks sporunda  2020'de  bayanlar boks şampiyonasında Türkiye 2'si   2021 yılında  daha yeni yapılan şampiyonada Türkiye 3'sü  oldu.

SOSYAL MEDYADAN UZAKLAŞTI TÜRKİYE 3’SÜ OLDU

Derslerinin başarısı da artan İlayda Kaya   Ailesinin ve Manisa’nın gururu oldu.

Manisa’da yaşayan 14 yaşındaki  İlayda Kaya  disiplinli ve planlı çalışması  sonucu  2020’de  bayanlar boks şampiyonasında Türkiye 2’si   2021 yılında  daha yeni yapılan şampiyonada Türkiye 3’sü  oldu. Yaptığı  başarılarla çevresine ve arkadaşlarına örnek olan İlayda Kaya hedefinin milli takıma girmek olduğunu   Türkiye’yi    Avrupa da Dünya da temsil etmek istediği söyledi.

İlayda Kaya  sözlerine şöyle devam etti;

“Disiplinli çalıştım  antrenmanlarımı hiç  kaçırmadım. Antrenmanlarımı düzenli ve  antrenörümle birlikte yaptım. Sporum sayesinde derslerime daha çok yoğunlaştım ve derslerimde başarısı arttı. sosyal medyadan  uzaklaştım. Arkadaşlarımında  spora başlamasını tavsiye ederim. sosyal medyadan uzaklaşmalarını derslerine  yönelmelerini tavsiye ederim” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ  ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK 

Manisa‘da bir boks kulübünde 7  yıldır antrenörlük yapan Yahya Aslan, İlayda  Kaya’nın  sosyal medyadan uzaklaşmak için spora geldiğini planlı ve düzenli çalışma sonucu 2020’de  bayanlar boks şampiyonasında Türkiye 2’si   2021 yılında  daha yeni yapılan şampiyonada Türkiye 3’sü  olduğunu ve okulda derslerin de  başarısı arttığını söyledi.

İlayda  Kaya’nın boks antrenörü   Yahya Aslan  sözlerine şöyle devam etti;

“Yaklaşık 4 yıldır İlayda Kaya  ile beraber spor yapıyoruz. İlayda’nın ilk geliş amacı sosyal medyadı. Çocukların sosyal medyadan uzaklaştırıp spora yönelmesi  ile ilgili.  Bunu başardığımıza inanıyorum. şuan kendisi çok fazla internet sosyal medya kullanmıyor. Onun yerine daha çok spora derslerine odaklanmış durumda. Bunun sonucunda 2020 bayanlar boks şampiyonasında Türkiye 2. oldu.   2021 yılında  daha yeni yapılan şampiyonada Türkiye 3. oldu. Hedefimiz daha çok çalışıp milli takıma girip ülkemizi   Avrupa da Dünya da temsil etmek. Umarım bunu başarabileceğimize inanıyorum. çalışmalarımız bu yönde.  Tüm öğrencilerimizi ve gençlerimizi spor yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar