Süleyman Soylu’nun annesi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir süredir koronavirüs tedavisi gören annesi Servet Soylu’nun vefat ettiği öğrenildi.

Süleyman Soylu’nun annesi hayatını kaybetti

Vefat haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Koca yaptığı açıklamada; “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin muhterem anneleri Hakkın rahmetine kavuştu. Merhumeye Allah’tan rahmet, Süleyman Bey kardeşimize ve ailesine sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Servet Soylu için yarın öğle namazını müteakiben İstanbul Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek. Soylu törenin ardından Eyüp Sultan Mezarlığı’na defnedilecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu’nun yaklaşık üç aydır corona virüsü tedavisi görüyordu. Süleyman Soylu, eşi ve kızı da geçen yıl ekim ayında corona virüsüne yakalanmıştı. Bakan Soylu, bir kısmı hastanede olmak üzere yaklaşık üç haftalık tedavisinin ardından tekrar görevinin başına dönmüştü.

MANSUR YAVAŞ’TAN TAZİYE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da kendine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla taziye dileklerini iletti. Yavaş, yaptığı paylaşımda; “İçişleri Bakanımız Sayın @suleymansoylu ‘nun muhterem annesi Servet Soylu’nun vefat ettiğini üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar