SÜPER LİG’İN BAŞLAMA TARİHİ BELLİ OLDU

SÜPER LİG’İN BAŞLAMA TARİHİ BELLİ OLDU

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu önerileri dikkate alınarak ligleri 12 Haziran’da başlatma kararı aldıklarını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyou Başkanı Nihat Özdemir video konferans yönetemiyle basın toplantısı düzenledi. Özdemir, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig’in 12 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında oynatılmasını planladıklarını açıkladı:

“Şimdilik olmak kaydıyla, elimizde değişik senaryolar da bulunmakla birlikte, Süper Lig’i, 1. Lig’i, 2. Lig’i, 3. Lig’i ve Bölgesel Amatör Ligleri 12-13-14 Haziran’da başlatma kararı aldık. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu müsabakaların nasıl ve hangi şartlarda oynanacağına karar verecek. Devletimizin tüm kurumlarının desteğiyle sezonu tamamlamayı planlıyoruz.” Süper Lig’de son olarak 6-9 Mart tarihlerinde 26. hafta oynanmıştı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir ayrıca oynanacak 8 haftanın 7 hafta sonu ve 1 hafta arası olacak şekilde oynanacağını belirtti. Maçların belirlenen bir şehirde oynanmayacağını da açıklayan TFF Başkanı Özdemir, “Tek şehirde oynamak hiçbir zaman bizim gündemimize gelmedi. Herkesin kendi ilinde kendi stadında oynamasını istiyoruz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar