Tasarladılar Eğlendiler ve Sağlıkla kaldılar

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde faaliyet gösteren Çağatay Uluçay İlkokulu ana sınıfı öğretmen ve öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attı. E-Twinning projesi kapsamında “Tasarla Eğlen Sağlıkla Kal” etkinliği ile Eğitim-Öğretim yılı boyunca öğrenciler kendilerini virüslerden korumayı başardılar

Tasarladılar Eğlendiler ve Sağlıkla kaldılar

Manisa Yunusemre Çağatay Uluçay İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Melek Çaramık, Hafize Dağdelen , Harun Dağdelen, rehberliğinde Ekim ayında başlatılan “Tasarla Eğlen Sağlıkla Kal” (Design ,Have fun, Stay Healthy) eTwinning projesi kapsamında ülkemizi saran Covid-19 pandemi sürecinde öğrenciler ve aileleri ile birlikte çeşitli çalışmalar yaparak öğrenciler hem tasarlayarak eğlendiler hem de virüsten kendilerini koruyarak farkındalık yarattılar.

Öğrenciler Kendilerini Virüsten korudu

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde faaliyet gösteren Çağatay Uluçay İlkokulu ana sınıfı öğretmen ve öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attı.Tasarla Eğlen Sağlıkla Kal eTwinning projesi kapsamında eğlenceli etkinlikler ile Eğitim-Öğretim yılı boyunca öğrenciler kendilerini virüslerden korumayı başardılar.


Çağatay Uluçay İlkokulu Anasınıfı öğretmeni ve Projenin kurucularından Hafize Dağdelen yaptığı açıklamada projeye 3 yabancı ülke Romanya, Bulgaristan ve Polonya dahil olduğunu aktararak “Proje kapsamında, bizler okul öncesi öğretmenleri olarak Covid-19 salgınından korunmak için farkındalık oluşturmak amacıyla, farklı siperlik tasarımları yaparak, okulun ilk günü öğrencilerimize hediye ettik. Eğitim-Öğretim yılı boyunca öğrencilerimiz bu siperlikleri severek ve kendilerini virüslerden korumayı başardılar. Farklı illerden birçok öğrencimiz sağlıklı içecek, siperlik, maske, kukla ve virüs tasarımları yaparak virüse karşı endişelerinden büyük ölçüde kurtuldular” dedi.

Eğlenceli Etkinliklere Katılmasını Sağladık

 

Hafize Dağdelen öğrencilerin proje kapsamında eğlenceli vakit geçirdiklerine vurgu yaparak “Projemizin amaçları içinde yer alan tasarım yapmak, eğlenmek, sağlıkla kalmak kavramlarından yola çıkarak, virüs salgınının devam ettiği pandemi sürecinde öğrencilerimizin çeşitli tasarımlar yaparken sağlıkla kalmalarına önem verdik ve aynı zamanda öğrencilerimizin eğlenceli etkinliklere katılmasını sağladık. Bam bam tam çocuk ekibi ile online hareket ve müzik etkinliğine katılarak unutulmayacak anlar yaşadık. Yabancı ve Türk öğrencilerimizin tasarladığı siperlikler ile sanal sergi oluşturduk. Proje sonunda Karma okul takımları kurarak öğrencilerimiz özgün kuklalar tasarlayarak öğrenme ortamlarında kullanacağımız parmak oyunları oluşturdular. Projemize kattıkları değerden ötürü tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş  ise eTwinning projesi kapsamında gerçekleşen Tasarla,Eğlen, Sağlıkla Kal etkinliğinin önemine vurgu yaptı ve emeği geçen Çağatay Uluçay İlkokulu Anasınıfı öğretmenlerine, okul müdür ve müdür yardımcılarına, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar